Експертна думка: Прогноз курсу валют до 5 серпня

30.07.2019


Курс валют: прогноз до 5 серпня від експерта ПРАВЕКС БАНКу Артема Красовського, директора департаменту казначейства і фондових ринків ПРАВЕКС БАНКу:

На минулому тижні ринок продовжував випромінювати оптимізм, а гривня зміцнюватися на хвилі успішно пройдених парламентських виборів і поліпшених бізнес-очікувань. Курс національної валюти на міжбанківському валютному ринку відвоював ще 35 копійок за тиждень, в основному, завдяки успішному аукціону Мінфіну з розміщення ОВДП у вівторок, на якому було залучено майже 7 млрд грн, а портфель паперів на руках у нерезидентів за тиждень додав близько 5 млрд грн , поставивши черговий рекорд – 74 млрд грн. В результаті, пропозиція валюти настільки перевищувала попит, що навіть істотний обсяг виплат по відшкодуванню ПДВ компаніям (понад 7 млрд грн за тиждень) не зміг переламати щоденну ревальваційну динаміку курсу гривні: відкриття ринку на рівні 25.70/80 гривень за долар США в понеділок, щоденне впевнене зміцнення на 5-10 копійок, і закриття на відмітках 25.33 / 37 в п’ятницю, закріпившись вже нижче мінімумів 2017 року. На цьому тлі виглядає закономірним постійна присутність на ринку НБУ з викупом надлишків валюти в резерви, зі значним результатом +261 млн дол. Покупки за тиждень, після помірних +40 млн дол. Тижнем раніше.

Варто зазначити, що липень в цілому був дуже вдалим місяцем для наших золотовалютних резервів – за неповний місяць НБУ вже викупив понад 760 млн дол., а обсяг чистої покупки з початку року перевалив за 2 млрд дол. (для порівняння, за весь 2018 рік було нетто куплено 1,372 млрд дол.). Але і це ще не всі рекорди – в середу 24 липня денний обсяг торгів валютою на МВРУ досяг 535 млн дол. (всі валюти в екв.), що є найбільшим значенням за останні кілька років (останній раз такі обсяги торгів спостерігалися на початку 2014 року, до військового конфлікту на сході країни) і приблизно в півтора рази вище середніх денних показників поточного року.

Що стосується прогнозу на поточний тиждень, то поки ніщо не передбачає зміни поточних ревальваційних настроїв для курсу гривні. Попит на державні боргові папери на аукціоні Мінфіну у вівторок очікується як і раніше високим, тим більше, що планується також розміщення довгострокових (5,5 років) паперів, які особливо привертають увагу іноземних інвесторів. Ситуація на зовнішніх ринках все ще сприятлива для нашого торгового балансу, а потенційне підвищення споживчого попиту на імпортовані товари з відповідною балансуванням курсу, до якого, в кінцевому підсумку, повинно привести поточне зміцнення гривні, швидше за все, буде давати про себе знати ближче до кінця літа після завершення сезону відпусток і пожвавлення ділової активності.

Наш валютний прогноз долар/гривня на тиждень: 25.00-25.50

print Надрукувати сторінку