×

Зв'язки клієнта із державою, що здійснює збройну агресію проти України

Шановні клієнти!

Постанова Правління Національного банку України № 26 від 16 березня 2023 року1 зобов’язує банки збирати інформацію про зв’язки клієнтів та їх контрагентів із державою, що здійснює збройну агресію2 проти України (на сьогоднішній день такими державами є російська федерація та республіка білорусь), та громадянами/резидентами такої держави. 

Відповідною постановою регулятора визначено категорії клієнтів, стосовно яких банк зобов’язаний виявляти та документувати таку інформацію, та обсяг відповідної інформації за кожною категорією. За очікуваннями НБУ збір та документування зазначеної інформації сприятиме підвищенню прозорості щодо клієнтів банків, які мають зв’язки із державою-агресором, та виявленню прихованої присутності держави-агресора на українському ринку, що в свою чергу є критично важливим процесом в умовах повномасштабного вторгнення.

Клієнти, яких необхідно виявляти, діляться на 15 категорій:

З 1 липня 2023 року відповідні питання додані до опитувальників клієнтів.

Також звертаємо Вашу увагу, що згідно з умовами п.3.19 ПРАВИЛ ОБСЛУГОВУВАННЯ ФІЗИЧНИХ ОСІБ В ПРАВЕКС БАНК та ПРАВИЛ ОБСЛУГОВУВАННЯ ЮРИДИЧНИХ ТА САМОЗАЙНЯТИХ ОСІБ В ПРАВЕКС БАНК клієнт зобов’язаний не пізніше 3 календарних днів після виникнення змін повідомляти Банк про всі зміни у документах та інформації, що були надані Клієнтом під час укладення Договору комплексного обслуговування або упродовж строку його дії.

В разі виникнення сумнів стосовно належності до одної з вищезазначених категорій клієнтів, прохання звернутись до менеджера по роботі з клієнтами для отримання додаткових вичерпних роз’яснень.

Вдячні Вам за співпрацю!


1. https://bank.gov.ua/ua/legislation/Resolution_16032023_26

2. збройна агресія - застосування іншою державою або групою держав збройної сили проти України. Збройною агресією проти України вважається будь-яка з таких дій:

Icon fond Учасник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
Сторінка не підтримується браузером

Сторінка не підтримується браузером

Ви користуєтеся застарілим браузером, який не підтримує сучасні веб-сторінки та загрожує вашій безпеці.

Будь ласка, встановіть сучасний браузер:

Pravex bank alt