×

СRS - міжнародний стандарт звітності про фінансові рахунки

СRS - міжнародний стандарт звітності про фінансові рахунки

Стандарт CRS (Common Reporting Standard) – це міжнародний стандарт звітності та належної перевірки інформації про фінансові рахунки. Цей стандарт впроваджений для боротьби з ухиленням від оподаткування та забезпечення більш прозорого обміну фінансовою інформацією між країнами.


Державна податкова служба України 19 серпня 2022 року, як компетентний орган України, приєдналася до Багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки (Multilateral Competent Authority Agreement on Automatic Exchange of Financial Account Information).

Згідно з цією угодою, банки  України зобов'язані збирати інформацію про фінансову діяльність клієнтів та здійснювати належну комплексну перевірку (due diligence) фінансових рахунків:

Інформація подається до Державної податкової служби України, яка потім автоматично передає ці дані до податкових органів інших країн, з якими Україна уклала угоди про автоматичний обмін інформацією.

Стандарт CRS сприяє збільшенню прозорості та ефективності податкових систем, а також підвищує міжнародну співпрацю в питаннях податкової діяльності.


З 1 липня 2023 року в Україні починають діяти вимоги Стандарту CRS, які містять  правила належної перевірки рахунків клієнтів.

ПРАВЕКС БАНК інформує клієнтів,  що норми статті 39(3) Податкового кодексу України вимагають від Банку, як від підзвітної фінансової установи здійснювати збір інформації про статус податкового резидентства власників Рахунків та включати таку інформацію у звітність для цілей Стандарту CRS. Власники Рахунків в свою чергу зобов’язані надавати ПРАВЕКС БАНК документи самостійної оцінки CRS щодо себе, а у визначених випадках і щодо своїх Контролюючих Осіб.

Інформація про власників Рахунків щодо статусу податкового резидентства зазначається в документі самостійної оцінки.

Тож, якщо Ви, як Власник Рахунку – фізична особа, чи власник рахунку – Організації, є податковим резидентом країни відмінної від України та США, будь ласка, ознайомтесь із формами документів самостійної оцінки CRS та заповніть відповідну форму:

Подання та передача форм CRS може проводитися в електронному вигляді у форматі PDF з підписом КЕП.


ЗВЕРТАЄМО УВАГУ, що згідно п. 39(3).2.2.1 Податкового кодексу України Власники рахунків зобов’язані протягом 30 календарних днів повідомити ПРАВЕКС БАНК про зміну свого статусу податкового резидентства для цілей Загального стандарту звітності CRS та про зміну відповідного статусу контролюючої особи.


З більш детальною інформацією та  нормативними документами  по CRS можна ознайомитися за посиланням: 

https://tax.gov.ua/baneryi/crs

https://www.mof.gov.ua/uk/crs-578

https://www.oecd.org/tax/automatic-exchange/common-reporting-standard

Icon fond Учасник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
Сторінка не підтримується браузером

Сторінка не підтримується браузером

Ви користуєтеся застарілим браузером, який не підтримує сучасні веб-сторінки та загрожує вашій безпеці.

Будь ласка, встановіть сучасний браузер:

Pravex bank alt