Грошові перекази для приватних осіб
На час дії воєнного стану відправлення переказів за межі України міжнародними платіжними системами (Western Union, MoneyGram, RIA Money Transfer) тимчасово не здійснюється.
Ria Money Transfer
Ria (найменування платіжної організації CONTINENTAL EXCHANGESOLUTIONS, INC.) – це визнаний лідер фінансових послуг в світі і передовий спеціаліст з міжнародних переказів. З 1987 року компанія забезпечує швидкий, надійний і безпечний сервіс з переказу грошових коштів, використовуючи передові технології. На сьогоднішній день, охоплюючи більш ніж 160 країн світу, Ria вийшла в світові лідери з переказів грошових коштів і є визнаним брендом якості та сервісу. Надійний швидкий сервіс зробив Ria синонімом довіри в більш ніж 402 000 пунктів по всій земній кулі.
Адреса реєстрації компанії CONTINENTAL EXCHANGE SOLUTIONS, INC.: 7001 Village Drive, Suite 200, Buena Park, California 90621 U.S.A.
- Переказ в системі здійснюється миттєво (до 10 хвилин).
- Валюти відправки та отримання переказу: долари США, євро.
Порядок вирішення спорів між учасниками та користувачами системи переказу коштів:
Всі суперечки, що виникають між учасниками системи переказу та отримувачами/відправниками переказів коштів RIA Money Transfer, вирішуються шляхом переговорів, а також відповідно до чинного законодавства України.
З початку 2016 року ПРАВЕКС БАНК став агентом Ria в Україні.
Тепер Ви маєте можливість відчути переваги Системи, скориставшись послугами відправки та отримання грошових коштів у мережі відділень нашого Банку.
Бажаєте відправити кошти?
- зверніться до найближчого відділення ПРАВЕКС БАНКу з документом, що посвідчує Вашу особу,
- повідомте оператору банку інформацію для відправки переказу (країну і місто виплати переказу, П.І.Б. отримувача, суму і валюту переказу),
- внесіть в касу Банку суму переказу та сплатіть комісію за відправку переказу,
- отримайте номер переказу,
- повідомте одержувачу адресу пункту отримання, контрольний номер, суму і валюту переказу.
Потрібно отримати переказ?
- надайте оператору відділення ПРАВЕКС БАНКу документ, що посвідчує особу та інформацію по переказу (контрольний номер переказу, П.І.Б. відправника, суму і валюту переказу)
- отримайте Ваші гроші.
Пам’ятайте, відправлення та отримання грошових переказів, за законодавством України, не можуть бути пов’язані з Вашою підприємницькою діяльністю.
За консультацію щодо роботи системи Ви можете звернутися:
- за телефоном інформаційного центру Банку у розділі Контактні та платіжні реквізити;
- до будь-якого найближчого відділення Банку;
- за телефоном клієнтської підтримки платіжної системи RIA +380 44 331-2420, графік роботи: пн.-пт., 09:00 - 18:00 (за Київським часом), мова клієнтської підтримки: Українська, Англійська
Western Union
Система Western Union(найменування платіжної організації Western Union Network (France), SAS) - міжнародна система грошових переказів, створена компанією Western Union разом із її численними партнерами по всьому світу. Діє у більш ніж 200 країнах і територіях. Включає понад 500 000 пунктів обслуговування клієнтів.
Переказ в системі здійснюється миттєво (до 10 хвилин).
Валюти відправки та отримання переказу: долари США, євро, російський рубль, гривня.
Адреса реєстрації компанії Western Union Network (France): 48/50, Rue de la Victoire, 75311 Paris Cedex 09, France.
ПРАВЕКС БАНК є агентом системи міжнародних грошових переказів Western Union з листопада 1999 року. Сьогодні ми є провідним оператором на ринку грошових переказів України.
Переказати гроші через Western Union — це так само надійно, як передати їх із рук у руки.
Надійно - Western Union уже більше 150 років пропонує своїм клієнтам послугу переказу грошових коштів. Кожен переказ має контрольний номер, за яким його можна відстежити, - це гарантія того, що Ваші гроші будуть виплачені швидко і лише тому, кому вони призначені.
Швидко - гроші можуть бути виплачені за кілька хвилин після їх відправлення. Western Union застосовує найновіші технології й використовує унікальну комп'ютерну мережу у світовому масштабі для того, щоб мати можливість виплачувати гроші в більше ніж 200 країнах і територіях.
Зручно - у відправника і одержувача є можливість відвідати одне з 500 000 відділень в усьому світі для одержання або відправлення грошей. Вам не потрібно відкривати рахунок у банку для здійснення грошового переказу Western Union (Крім випадків, передбачених законодавством).
На сьогоднішній день Western Union - найбільша у світі система миттєвого переказу грошей. Якщо Ви бажаєте переказати гроші родичам або друзям, що перебувають в іншому місті або країні, - Western Union здійснить переказ за лічені хвилини.
Для відправки грошового переказу по системі Western Union Вам необхідно:
- Звернутися до найближчого відділення ПРАВЕКС БАНКу, пред'явити паспорт, або документ, що його замінює, та оплатити послугу.
- Надати операторові Western Union заповнений бланк і гроші.
- Обов'язково одержати клієнтську копію бланка з контрольним номером.
- Повідомити одержувачеві про те, що гроші переведені, суму, валюту переказу та контрольний номер переказу.
Для отримання грошового переказу за системою Western Union Вам необхідно:
- Звернутися до найближчого відділення ПРАВЕКС БАНКу, повідомити операторові Western Union необхідні дані переказу (контрольний номер, хто відправив переказ, країну і місто, звідки був відправлений переказ, суму та валюту переказу).
- Пред'явити операторові Western Union паспорт, або документ, що його замінює.
- Отримати гроші та клієнтську копію бланка «Для отримання переказу».
- Під час виплати переказу комісія з одержувача не стягується.
Сайт Western Union https://www.westernunion.com/ua/ua/home.html За консультацію щодо роботи системи Ви можете звернутися за телефоном інформаційного центру Банку у розділі Контактні та платіжні реквізити або до будь-якого найближчого відділення Банку.
Порядок вирішення спорів між учасниками та користувачами системи переказу коштів
Всі суперечки, що виникають між учасниками системи переказу та отримувачами/відправниками переказів коштів Western Union, вирішуються шляхом переговорів, а також відповідно до чинного законодавства України.
MoneyGram
MoneyGram (найменування платіжноїорганізації MoneyGrаm Payment Systems,Inc.), одна з провідних в сфері грошових переказів компаній на світовій арені, обслуговує грошові перекази по всьому світу.
Глобальна мережа MoneyGram складається з більш ніж 350 000 відділень. Партнерами компанії виступають національні поштові служби, фінансові установи та найбільші торговельні мережі в більш ніж 200 країнах і територіях світу.
У країнах СНД мережа MoneyGram вже налічує понад 42 000 пунктів обслуговування і продовжує розвиватися. В Україні мережа MoneyGram складає понад 10 000 відділень.
Грошові перекази MoneyGram - це швидко, надійно і зручно. Отримати або відправити грошовий переказ можна в будь-якій країні світу, де є пункт обслуговування системи MoneyGram. Одержати переказ можна вже через 10 хвилин після його відправлення. Це ідеальне рішення для трудових мігрантів, які надсилають гроші родичам; туристам - при виникненні нештатних ситуацій;
студентам і їх батькам для оплати навчання і проживання тощо.
Адреса реєстрації компанії MoneyGrаm Payment Systems,Inc.: 1550 Utica Avenue South Minneapolis, MN 55416 U.S.A.
Переказ в системі здійснюється миттєво (до 10 хвилин).
Валюти відправки та отримання переказу: долари США, євро.
Скористайтеся послугами MoneyGram, якщо Ви:
- Працюєте за кордоном і хочете відправити грошові кошти своїм близьким або плануєте щомісяця надсилати додому частину свого заробітку.
- Клієнт банку, але Вам необхідно переказати кошти якнайшвидше.
- Турист, і Вам терміново необхідні гроші в силу непередбачених обставин.
- Хочете допомогти своїм дітям-студентам за кордоном.
Як відправити грошовий переказ MoneyGram?
- Пред'явити паспорт, або документ, що його замінює.
- Внести суму переказу та оплатити вартість послуг MoneyGram.
- Отримати контрольний номер переказу та повідомити його одержувачу.
Як отримати грошовий переказ MoneyGram?
- Дізнатися у відправника контрольний номер переказу, вказати суму, валюту переказу, країну відправлення та пред'явити паспорт, або документ, що його замінює.
- Отримати гроші.
При виплаті переказу комісія з одержувача не стягується.
Щоб отримати детальну інформацію про MoneyGram, будь ласка, відвідайте сайт moneygram.com або сторінку MoneyGram на Facebook
За консультацію щодо роботи системи Ви можете звернутися за телефоном інформаційного центру Банку у розділі Контактні та платіжні реквізити або до будь-якого найближчого відділення Банку.
Сайт MoneyGram http://moneygram.ua/
Порядок вирішення спорів між учасниками та користувачами системи переказу коштів
Всі суперечки, що виникають між учасниками системи переказу та отримувачами/відправниками переказів коштів MoneyGram, вирішуються шляхом переговорів, а також відповідно до чинного законодавства України.
Контакти MoneyGram_Contacts.pdf
Перекази по Україні на рахунки юридичних та фізичних осіб
Перекази в національній валюті на поточні рахунки фізичних осіб, відкриті в інших банках України.
Для здійснення переказу відправникові необхідно знати реквізити одержувача коштів:
- прізвище, ім'я, по батькові;
- ідентифікаційний номер;
- номер поточного рахунку, код МФО та назву банку, в якому відкритий рахунок.
Перекази в національній валюті на карткові рахунки фізичних осіб, відкриті в інших банках України.
Для здійснення переказу відправникові необхідно знати реквізити одержувача коштів:
- прізвище, ім'я, по батькові;
- ідентифікаційний код банку;
- номер (транзитного, кореспондентського тощо) рахунку, використовуваного банком-одержувачем для зарахування коштів на карткові рахунки;
- код МФО та назву банку, в якому відкритий картковий рахунок;
- номер технічного рахунку й назву картки.
Для здійснення переказів на поточні й карткові рахунки відправникові рахунок не відкривається.
При здійсненні переказів на суму, що перевищує 50 000 гривень, відправник обов'язково повинен мати при собі паспорт або документ, його що заміняє, а також оригінал довідки про присвоєння ідентифікаційного податкового номера.
Перекази за системою SWIFT
SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications) - міжнародна міжбанківська система здійснення платежів, за допомогою якої можна відправляти та отримувати перекази
Офіційна адреса та сайт компанії:
Адреса Головного офісу - Belgium. Avenue Adele 1. B-1310 La Hulpe.
https://www.swift.com/
Якщо Вам необхідно здійснити переказ за кордон на рахунок фізичної або юридичної особи, Ви можете скористатися послугою переказу валюти через кореспондентські рахунки за системою SWIFT.
Здійснення переказу можливе з поточного рахунку для оплати операцій, які не пов'язані з підприємницькою діяльності.
За дорученням фізичних осіб за межі України здійснюються перекази іноземної валюти за поточними валютними неторговельними операціями:
- Без підтверджуючих документів з поточного рахунку в іноземній валюті або без його відкриття - на суму, що в еквіваленті не перевищує 400 000 гривень в еквіваленті в один операційний (робочий) день. Інформація щодо мети купівлі, переказу та документів, на підставі яких здійснюється купівля, переказ бенефіціару коштів в іноземній валюті/гривні та/або банківських металів, зазначається у заяві на купівлю іноземній валюті та/або в платіжній інструкції. Дані вимоги не поширюються на валютні операції за наявності ознак дроблення сукупності пов'язаних відповідних фінансових операцій. Банк має право запросити у клієнта додаткові документи, що пов'язані зі здійсненням валютних операцій. Клієнт у разі запиту Банком документів, що пов'язані зі здійсненням валютних операцій, зобов'язаний подати такі документи в Банк.
- З поточного рахунку в іноземній валюті - на суму, що в еквіваленті перевищує 400 000 гривень в еквіваленті. Фізичні особи-резиденти та нерезиденти здійснюють такі перекази виключно на підставі документів, що підтверджують мету переказу та джерела походження коштів.
До переказів фізичних осіб за поточними валютними неторговельними операціями належать такі:
а) на оплату витрат іноземним судовим, слідчим, нотаріальним та іншим повноважним органам (у тому числі сплата податків, зборів інших обов'язкових платежів), витрат іноземних адвокатів у разі порушення справ за кордоном, у яких позивачем або відповідачем є фізична особа;
б) на оплату витрат на лікування в медичних закладах іншої держави, а також на оплату витрат на транспортування хворих;
в) на оплату витрат на навчання і стажування в навчальних закладах іншої держави, витрат на проведення тестів, іспитів тощо;
г) на оплату участі в міжнародних симпозіумах, семінарах, конференціях, конгресах, виставках, ярмарках, культурних і спортивних заходах, а також інших міжнародних зустрічах, що відбуваються на територіях іноземних країн;
ґ) на оплату витрат на придбання літератури та передплатних видань, що видаються за кордоном;
д) на оплату зборів (мита) за дії, пов'язані з охороною прав на об'єкти інтелектуальної власності, уключаючи оплату послуг, які надаються патентними відомствами інших країн, і послуг патентних повірених за кордоном;
е) на оплату витрат, пов'язаних зі смертю громадян за кордоном (транспортні витрати і витрати на поховання);
є) на оплату послуг за договорами (страховими полісами, свідоцтвами, сертифікатами) страхування життя, укладеними з нерезидентами, за наявності індивідуальної ліцензії Національного банку України (далі - Національний банк), отриманої в порядку, визначеному Національним банком;
ж) на оплату продукції, робіт, послуг, прав інтелектуальної власності, що набуваються в нерезидентів за кордоном для власного споживання;
з) на оплату вступних, членських внесків до міжнародних організацій;
и) платежі у зв'язку з прийняттям спадщини;
і) у разі виїзду за кордон на постійне місце проживання;
ї) з оплати праці, стипендій, пенсій, аліментів, державної допомоги, матеріальної допомоги, допомоги родичів, благодійної та гуманітарної допомоги, виплат і компенсацій, уключаючи виплати з відшкодування шкоди, заподіяної робітникам унаслідок каліцтва, професійного захворювання або іншого ушкодження здоров'я, що пов'язані з виконанням ними трудових обов'язків, жертвам політичних репресій, жертвам нацистських переслідувань, членам їх родин і спадкоємцям, відшкодування за страховими випадками, премій, призів, успадкованих коштів, коштів за договорами дарування, коштів, заощаджених на рахунках, і прибутків за ними;
й) з оплати авторських гонорарів, премій, призів та інших виплат за використання об'єктів права інтелектуальної власності фізичних осіб;
к) на підставі вироків, рішень, ухвал і постанов судових, слідчих та інших правоохоронних органів.
Зазначені вимоги щодо обмеження суми переказу не поширюються на:
- оплату витрат на лікування в медичних закладах іншої держави, а також на оплату витрат на транспортування хворих;
- оплату витрат, пов'язаних зі смертю громадян за кордоном (транспортні витрати та витрати на поховання);
- перекази, що здійснюються на підставі вироків, рішень, ухвал і постанов судових, слідчих та інших правоохоронних органів;
- оплату витрат на навчання виключно для оплати навчального процесу;
- перекази коштів, отриманих як оплата праці нерезидентами в Україні, пенсії, аліменти;
- оплату витрат іноземним судовим, слідчим, нотаріальним та іншим повноважним органам (у тому числі сплата податків, зборів, інших обов'язкових платежів);
- перекази, що здійснюються громадянами в разі виїзду за кордон на постійне місце проживання;
- безготівкові розрахунки, що здійснюються з використанням електронних платіжних засобів для оплати продукції та послуг для власного споживання фізичними особами;
Для того, щоб здійснити переказ, Вам необхідно знати точні реквізити одержувача переказу (назва банку-одержувача, його місце знаходження (обов’язково - назву країни і місто), SWIFT-код банку-одержувача, номер рахунку одержувача, найменування одержувача (для фізичної особи – прізвище, ім’я, по батькові (якщо воно є) та його місцезнаходження/проживання (за наявності такої інформації)), мати при собі паспорт (або документ, що його замінює), ідентифікаційний номер (якщо при переказі необхідне відкриття рахунку) та підтвердні документи при необхідності.
У випадку, якщо Ви - нерезидент України, Вам необхідно також мати документи, що підтверджують походження готівкової валюти на території України.
Без відкриття поточного рахунку фізична особа може отримати в один операційний (робочий) день переказ із-за кордону у сумі, що не перевищує еквівалент 150 000 гривень (переказ повинен відповідати діючому валютному законодавству України).
Зарахування на поточні рахунки фізичних осіб–резидентів та нерезидентів переказів із-за кордону здійснюються без обмеження суми (перекази повинні відповідати діючому законодавству України).
Переглянути тарифи на відправлення та виплату SWIFT-переказів
Для отримання переказу без відкриття поточного рахунку фізичної особи (тобто виплата переказів згідно із SWIFT-повідомленням, в якому вказані дані одержувача: прізвище, ім'я, серія та номер паспорта або документа, що його замінює) Вам потрібно звернутися з паспортом (або документом, що його замінює) у будь-яке відділення нашого банку та отримати реквізити для одержання переказу з-за кордону через кореспондентські рахунки.
Платіжна інструкція в іноземній валюті або банківських металах payment order.doc (використовується при переказі іноземної валюти фізичними особами, які не займаються підприємницькою діяльністю, по території України та за її межі з поточного рахунку).
Усі спори, що виникають між учасниками системи грошових переказів, вирішуються шляхом переговорів, а також в судовому порядку у відповідності до діючого законодавства України.
Можливе здійснення переказу коштів за наступними валютами: долар США, євро, британський фунт, швейцарський франк, польський злотий.
Конвертація SWIFT-переказів
Ви маєте поточний рахунок в одній іноземній валюті, а бажаєте переказати гроші за кордон на поточний рахунок бенефіціара в іншій валюті?
- ПРАВЕКС БАНК допоможе відправити кошти з поточного рахунку клієнта до банку-кореспондента;
- банк-кореспондент здійснює конвертацію валюти за його курсом,
- банк-кореспондент відправляє кошти на поточний рахунок бенефіціара.
Коли це потрібно:
- У разі, якщо клієнт не має поточного рахунку у відповідній валюті з поточним рахунком бенефіціара;
- Банк не працює із запитуваною валютою
Основні особливості:
- Платіжна інструкція в іноземній валюті з відповідною позначкою;
- Зобовʼязання клієнта поповнити рахунок в разі виявлення недостачі (внаслідок курсових коливань банку-корреспондента)
- Унікальна можливість відправити переказ в специфічній валюті
Для кого:
- Фізичні особи, які не здійснюють підприємницьку діяльність
Завантажити Перелік валют.pdf
Express to family
Грошові перекази з Італії до України - «Express to family»
розроблені спільно з Intesa SanPaolo, ґрунтуючись на тому, що велика кількість українців працюють в Італії та надсилають грошову допомогу своїм близьким в Україну.
Основною перевагою даного виду переказів є тарифи на здійснення переказів, оскільки вони значно менші ніж тарифи інших міжнародних систем грошових переказів.
Основні характеристики:
- Express to family - міжнародні грошові перекази в рамках коридору Італія - Україна (лише в одному напрямку), які не пов'язані зі здійсненням підприємницької діяльності.
- Валюта переказу - євро.
- Мінімальна сума переказу - необмежена, максимальна сума переказу - 999,99 євро.
Перекази можуть бути виплачені:
- готівкою у відділенні банку без відкриття поточного рахунку (у випадку, коли відправник коштів зазначив прізвище, ім'я отримувача та серію, номер паспорту (або документа, що його замінює);
- на поточний рахунок (у випадку, коли отримувач - клієнт банку, має відкритий поточний рахунок і відправник коштів зазначив прізвище, ім'я отримувача та номер його поточного рахунку).
Щоб відправити переказ відправнику необхідно обов'язково зазначити:
- прізвище, ім'я отримувача переказу;
- номер поточного рахунку отримувача переказу або серію та номер паспорта (або документа, що його замінює);
- Також відправнику рекомендується вказати назву відділення АТ «ПРАВЕКС БАНК», де отримувач бажає отримати переказ (стосується переказів, які виплачуються без відкриття рахунку).
Щоб отримати переказ отримувачу необхідно пред'явити:
- паспорт або документ, що його замінює;
- документи, що необхідні для відкриття поточного рахунку у випадку необхідності відкриття поточного рахунку отримувачу (якщо сума отриманих переказів перевищує законодавчі обмеження щодо виплати переказів без відкриття поточного рахунку або діє вимога щодо обов'язкового продажу іноземної валюти на МВРУ).
Переказ з картки на картку через банкомат
Ця послуга дозволяє здійснювати операції з переказу безготівкових грошових коштів у національній валюті поміж власниками платіжних карток, емітованих ПРАВЕКС БАНКом.
Послугою можна скористатися в усіх банкоматах ПРАВЕКС БАНКу по всій території України.
Переказ грошових коштів здійснюється в режимі on-line (миттєво).
Послуга дозволяє здійснювати операції переказу безготівкових коштів з однієї картки фізичної особи на іншу. Переказ здійснюється тільки за картками ПРАВЕКС БАНКу. Зарахування коштів, які переказуються, здійснюється в режимі on-line протягом декількох хвилин після проведення операції в банкоматі. На вимогу клієнта банкомат видасть чек, що є підтвердженням здійснення переказу.*
Переваги даної послуги перед іншими банківськими переказами:
- повна конфіденційність проведення розрахунків;
- низький тариф проведення операції;
- послугою можна скористатися цілодобово в будь-якому банкоматі ПРАВЕКС БАНК;
- одержувачеві не потрібно з'ясовувати жодних реквізитів відправника;
- переказ зараховується однією сумою, а одержати її можна частинами;
- на суму залишку на картці щомісяця нараховуються відсотки;
- можливість повідомлення клієнта про надходження на картку грошового переказу (за умови підключення до послуги «SMS-банкінг»).
Щоб здійснити переказ грошових коштів, Вам необхідно:
- В меню банкомата ПРАВЕКС БАНКу вибрати пункт «Грошовий переказ».
- Далі підпункт «Переказ на іншу картку».
- Ввести номер картки отримувача переказу.
- Ввести суму грошового переказу, яка має бути цілим числом (без копійок).
- Підтвердити правильність введених даних та дочекатися закінчення операції.
Плата за переказ коштів з однієї картки на іншу стягується відповідно до діючих тарифів АТ «ПРАВЕКС БАНК».
При виникненні запитань Ви можете звернутися за телефонами до Інформаційного центру ПРАВЕКС БАНКу: 0-800-500-450 (безкоштовно по Україні), 380 (44) 201-16-17
* - послуга не надається держателям корпоративних платіжних карток, платіжних карток нерезидентів та держателям мультивалютних карток із пріоритетними валютами долар США або євро.
Нормативні документи
- Постанова № 8 від 2 січня 2019 «Про затвердження Положення про порядок здійснення уповноваженими установами аналізу та перевірки документів (інформації) про валютні операції»
- Постанова № 5 від 2 січня 2019 року «Про затвердження Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті»
- Постанова № 2 від 2 січня 2019 року «Про затвердження Положення про здійснення операцій із валютними цінностями»
- ЗАКОН УКРАЇНИ «Про валюту і валютні операції»