Експертна думка: Курс валют. Прогноз на 03-09 червня

04.06.2019


Курс валют: прогноз на 03-09 червня від експерта ПРАВЕКС БАНКу Артема Красовського, директора департаменту казначейства і фондових ринків.

Минулий тиждень на валютному ринку наглядно проілюстрував відомий ринковий постулат «гроші люблять тишу». Активна дискусія в українському інформаційному просторі про перспективи дефолту зіграла погану службу як для суверенних позик, так і для стабільності національної грошової одиниці.

Масла у вогонь додало рішення МВФ про перенесення розгляду питання щодо надання чергового траншу фінансової допомоги до моменту формування нового уряду - новина сама по собі швидше нейтральна, але, впавши на благодатний ґрунт сприяла кумулятивному ефекту для спекулятивного підвищення курсу. З більш прозаїчних факторів варто назвати виплати Міністерством Фінансів компенсації ПДВ, які призводять до зниження пропозиції валюти на ринку, а також вихідному в понеділку в США, що як правило сприяє розбалансування попиту і пропозиції валюти в такі дні.

В результаті, відкрившись на рівні 26.25 / 35 гривень за долар США і протримавшись в цих межах весь понеділок, курс почав впевнене зростання вже з вівторка, додаючи по 20 копійок кожного дня і досягнувши свого піку в четвер, майже досягнувши 27.00, і, трохи заспокоївшись в п'ятницю, закрив тиждень на невтішній позначці 26.83 / 87. Національному Банку вдалася спроба хоч і несуттєво, але поповнити резерви покупкою надлишків валюти в понеділок (+ 11.50 млн дол), але потім довелося неодноразово втручатися в хід торгів вже з продажем (- 43 млн дол). Як загальний підсумок тижня, резерви зменшилися на 31.5 млн дол.

Ми сподіваємося, що наступний тиждень повинен принести ринкам полегшення на фоні наступних багатократних запевнень з боку українських властей в тому, що думки про дефолт, озвучені приватними особами, які не мають нічого спільного з офіційною позицією держави Україна, яка, в свою чергу, залишається прихильником принципам фінансової стабільності та обов'язковості продовження співпраці з міжнародними фінансовими організаціями. Про успіх цієї комунікації ми будемо судити у вівторок за результатами чергового аукціону Міністерства Фінансів з розміщення державних облігацій, а разом з ним і по появі (або не появи) додаткового пропозиції валюти з боку іноземних інвесторів.

Ще одним ключовим фактором уваги на цьому тижні буде засідання НБУ по монетарній політиці в четвер, на якому розглянуть облікову ставку. На фоні помірно збільшеної інфляції за даними квітня, девальваційної динаміки останнього тижня, політичних непорозумінь, що продовжуються, а також після зниження на 50 базисних пунктів до 17.50% на минулому засіданні НБУ, ми розцінюємо перспективу ще одного раунду зниження облікової ставки зараз як малоймовірну. В тому числі, для валютного ринку зараз важливо, щоб інтерес до Українського держборгу підтримувався і, як мінімум, не допускалось значне зниження портфеля вкладень нерезидентів. В іншому випадку, відтік інвесторів з ОВДП і зворотний викуп валюти створюватиме додатковий тиск на курс гривні вже з червня-липня, що на фоні закінчення основних експортних надходжень з боку українських аграріїв у цей період, може привести до ще більш раннього розвороту сезонного ревальваційного тренду , ніж ми бачили в минулому році.

А поки обережний валютний прогноз на тиждень: 26.60 / 27.40.

print Надрукувати сторінку