Результати першого півріччя 2022 року: заява Голови Правління Карло Мессіни

05.08.2022

Ми представляємо наші результати за перше півріччя 2022 року в надзвичайно складному контексті. Розв'язаний Росією конфлікт в Україні спричинив серйозну міжнародну кризу. Економічні перспективи відзначаються значним зростанням інфляції – що вже стало очевидним на початку року – разом із подальшим збільшенням соціальних труднощів.

З цієї причини ми вирішили виділити всім нашим співробітникам в Італії та за кордоном, окрім тих, хто займає більш високі керівні посади, додаткову понадпланову виплату у розмірі 500 євро, що становить майже 50 мільйонів євро для 82 тис. співробітників нашої Групи.

Ми також продовжуємо нашу підтримку народу України через нашу пожертву в розмірі 10 мільйонів євро на підтримку гуманітарних ініціатив, яка була виділена одразу після початку конфлікту. Підтримка наших колег в Правекс Банку стала можливою завдяки багатьом співробітникам в Групі, які запустили хостингові ініціативи в Італії та країнах, що межують з Україною, де ми присутні.

Повертаючись до нашого бізнесу, ми досягли чудових результатів завдяки ключовим промисловим ініціативам у Бізнес-плані на 2022-2025 рр., які активно реалізуються та створять міцний Банк на наступне десятиліття.

Контекст, у якому ми працюємо, – італійська економіка – продовжує демонструвати ознаки стійкості завдяки надійним основним показникам: високі заощадження італійських домогосподарств і підприємств в умовах високого державного боргу; потужність наших галузей промисловості, особливо експортно-орієнтованих компаній, які ставлять нас на найвищі світові місця за торговим балансом; і надійний банківський сектор, здатний зіграти важливу роль у пом'якшенні труднощів цього етапу.

Ми підтверджуємо наш цільовий чистий прибутку в розмірі 6,5 мільярда євро на 2025 рік, виплату дивідендів у розмірі 70% за кожен рік виконання Бізнес-плану та додаткову винагороду акціонерам за рахунок викупу акцій, який вже було розпочато з першим траншем у 1,7 мільярда євро. Потужне створення вартості та її розподіл залишаються нашим пріоритетом.

Зростання відсоткових ставок, здатність Банку ретельно та гнучко управляти витратами, а також значне скорочення боргових зобов’язань, завдяки якому ми досягли найнижчого за всю історію обсягу і коефіцієнта знецінених кредитів, є рушійною силою для подальшого зростання, навіть у цій складній ситуації.

Група Інтеза Санпаоло досягне найкращої прибуткості в своєму класі в 2022 році: ми очікуємо, що чистий прибуток перевищить 4 мільярди євро, якщо припустити, що подальших критичних змін у постачанні енергії та товарів не буде; навіть з дуже консервативним припущенням близько 40% на покриття ризиків у Росії / Україні, ми очікуємо, що чистий прибуток значно перевищуватиме 3 мільярди євро.  

Результати, досягнуті в першій половині 2022 року, є ще однією демонстрацією здатності Групи Інтеза Санпаоло, навіть у надзвичайно складних умовах, генерувати значну та стійку прибутковість завдяки високодиверсифікованій та стійкій бізнес-моделі, яка приносить користь усім зацікавленим сторонам.

Без урахування резервів, пов’язаних  з ризиками Групи в Росії та Україні в розмірі 1,1 мільярда євро, чистий прибуток за перше півріччя склав 3,3 мільярда євро, а заявлений чистий прибуток — 2,35 мільярда євро. Ми вже накопичили 1,6 мільярда євро дивідендів.

У другому кварталі ми спостерігали значне зростання чистого процентного доходу на 6,9% порівняно з першим кварталом року. За перші шість місяців поточного року операційний прибуток зріс на 4,2% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Оскільки ми продовжуємо інвестувати в механізми зростання, витрати ще більше знизилися на 2,5% порівняно з першим півріччям минулого року, а наш показник співвідношення витрат до доходів становить 47,5% та ставить нас на перше місце серед найбільших європейських банків.

Запуск нового цифрового банку Isybank розвивається швидко, що значно збільшить нашу економію коштів: після партнерства з лідером ринку Thought Machine ми запускаємо новий підрозділ Isy Tech для розвитку Isybank із 230 фахівців. Ми активно вдосконалюємо технологічні ноу-хау Банку.

У першій половині року ми ще покращили якість активів, скоротивши валові знецінені кредити на 4,1 мільярда євро порівняно з кінцем 2021 року. Таким чином, ми довели  коефіцієнт непрацюючих кредитів (Gross) до 1,7%, а чистий (Net) до 1,0% з урахуванням інших вибуттів запланованих на цей рік (вже з урахуванням резервів у четвертому кварталі 2021 року) та із застосуванням методології EBA.

Наша структура капіталу залишається надзвичайно стійкою та значно перевищує нормативні вимоги до показника CET1, що становить 12,5%, включаючи повний викуп на суму 3,4 мільярда євро, затверджений ЄЦБ, і 1,65 мільярда євро дивідендів, нарахованих в першій половині року, з яких мінімум 1,1 мільярда євро мають бути виплачені як проміжні дивіденди в листопаді.

Група Інтеза Санпаоло залишається двигуном реальної та соціальної економіки країни. В першій половині року середньострокове та довгострокове кредитування домогосподарств і підприємств склало 32,4 мільярда євро в Італії (загалом 42,2 мільярда євро), і ми допомогли 2100 італійським підприємствам повернутися до працюючого статусу.

Ми продовжуємо та посилюємо нашу програму підтримки тим, хто цього потребує із зобов’язанням досягти 50 мільйонів інтервенцій протягом дії Плану на додаток до 28 мільйонів інтервенцій,  які здійснюються з 2019 року. За перші шість місяців року ми надали соціальні кредити на суму понад 5 мільярдів євро проти мети в 25 мільярдів євро сукупних потоків, заявлених в Бізнес-плані.

В першій половині року ми виділили 500 мільйонів євро на підтримку однієї з найбільших програм соціального житла в Італії, метою якої є близько 7000 квартир, призначених для молоді та людей похилого віку.

Ми активували нашу кредитну лінію для економіки замкнутого циклу на суму 8 мільярдів євро із вже наданими кредитами на суму понад 2,3 мільярда євро.

Професійний рівень підготовки наших співробітників був і залишається ключовим фактором у досягненні надійних та стійких результатів на користь усіх зацікавлених сторін: тож ми висловлюємо їм вдячність.

print Надрукувати сторінку