Рейтинг ПРАВЕКС БАНК на рівні uaAAA за національною шкалою підтверджено

01.07.2024

Рейтингове агентство «Стандарт Рейтинг» підтвердило довгостроковий кредитний рейтинг ПРАВЕКС БАНК за національною шкалою на рівні uaAАА. Це свідчить про найвищу кредитоспроможність порівняно з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами.

Приймаючи рішення, рейтинговий комітет проаналізував підсумки роботи Банку за перший квартал 2024 року,  а також дані статистичної звітності за період  січень-травень 2024 року. За перший квартал 2024 року частка кредитів, наданих клієнтам, зросла до 18,75%, інвестиції в цінні папери збільшилась до 42,20%, а частка коштів фізичних осіб за період січень-березень 2024 року зросла до 31,35%.

ПРАВЕКС БАНК продовжив підтримувати високий рівень ліквідності, розміщуючи вільні кошти у депозитні сертифікати НБУ, ОВДП та державні цінні папери інших країн. Стримане кредитування та контроль кредитного ризику дало змогу ПРАВЕКС БАНК підтримувати якість кредитного портфеля на високому рівні.

Станом на початок червня 2024 року був добре забезпечений ліквідністю, про що свідчать високі значення відповідних нормативів Банку (NSFR, LCRвв та LCRів), які з вагомим запасом перевищували встановлені НБУ граничні значення.

Відповідні фактори, а також високий рівень зовнішньої підтримки з боку єдиного акціонера Банку – міжнародної банківської групи Intesa Sanpaolo Group – дозволили Агентству оновити кредитний рейтинг ПРАВЕКС БАНК на такому високому рівні. Рівень зовнішньої підтримки, запас платоспроможності та ліквідності Банку дозволяють йому з впевненістю пройти період загострення дії групи систематичних ризиків під час воєнного стану.

print Надрукувати сторінку