Рейтинг ПРАВЕКС БАНК на рівні uaAAA за національною шкалою підтверджено

14.03.2024

Рейтингове агентство «Стандарт-Рейтинг» підтвердило довгостроковий кредитний рейтинг ПРАВЕКС БАНК на рівні uaAАА за національною шкалою. Це підтверджує найвищу кредитоспроможність порівняно з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами.

Приймаючи рішення, рейтинговий комітет враховував підсумки роботи Банку за 2023 рік, а також дані статистичної звітності за 2023 рік та за період січень-лютий 2024 року. За 2023 рік  порівняно з 2022  роком активи ПРАВЕКС БАНК виросли до рівня 10,963 млрд грн, грошові кошти та їхні еквіваленти зросли до 3,419 млрд грн, а інвестиції в цінні папери збільшились на 38,06%.

Отже, впродовж 2023 року ПРАВЕКС БАНК нарощував ресурсну базу, підтримуючи високий рівень ліквідності. Зокрема, Банк розміщував вільні кошти у депозитні сертифікати НБУ, ОВДП та високоліквідні державні цінні папери інших країн, що забезпечувало Банку стабільний безризиковий процентний дохід.

Станом на початок березня 2024 року ПРАВЕКС БАНК був добре забезпечений ліквідністю, про що свідчать високі значення відповідних нормативів Банку (NSFR, LCRвв та LCRів), які з вагомим запасом перевищували встановлені НБУ граничні значення.

Відповідні фактори, а також високий рівень зовнішньої підтримки з боку єдиного акціонера Банку – міжнародної банківської групи Intesa Sanpaolo Group – дозволили Агентству оновити кредитний рейтинг Акціонерного товариства «ПРАВЕКС БАНК» на такому високому рівні. Рівень зовнішньої підтримки, запас платоспроможності та ліквідності Банку дозволяють йому з впевненістю пройти період загострення дії групи систематичних ризиків під час воєнного стану.

print Надрукувати сторінку