Підсумки діяльності Intesa Sanpaolo за 2022 рік – основні моменти

03.02.2023

Результати за весь 2022 рік є найкращими за всю історію Intesa Sanpaolo водночас варто відзначити четвертий квартал, який став найкращим кварталом за всю історію доходів – зростання на 13% порівняно з попереднім роком – із значним прискоренням чистого відсоткового доходу.

Intesa Sanpaolo, незважаючи на складне макроекономічне середовище, перевиконав своє  зобов’язання за бізнес-планом на 2022 рік, досягнувши чистого прибутку в розмірі 5,5 мільярдів євро (без урахування зниження ризиків у росії).

Винагорода акціонерів залишається пріоритетом для Intesa Sanpaolo. Банк розподілить 3 мільярди євро грошових дивідендів за 2022 рік, дотримуючись свого зобов’язання щодо коефіцієнта виплат у 70%. Також банк розпочне другий транш викупу акцій на 1,7 мільярда євро, довівши загальний розподіл додаткового капіталу до 3,4 мільярда євро.

Intesa Sanpaolo, лідер в галузі управління активами, захисту та консультування, має у своєму розпорядженні фінансові активи клієнтів на суму понад 1,2 трлн євро, які забезпечують його механізм управління капіталом  та стимулюють зростання чистого процентного доходу; упродовж четвертого кварталу фінансові активи клієнтів зросли на 26 мільярдів євро.

Переваги для всіх зацікавлених сторін від високих операційних показників, досягнутих у 2022 році:

  • Акціонери : 3 мільярди євро грошових дивідендів.
  • Співробітники : одноразова  допомога у розмірі 77 мільйонів євро працівникам Intesa Sanpaolo для пом’якшення впливу від інфляції.
  • Державний сектор: 3,2 мільярда євро податків.
  • Домогосподарства та підприємства: 81,4 мільярда євро середньо-/довгострокових нових кредитів, з яких 58,4 мільярда євро в Італії.

Усі промислові ініціативи бізнес-плану розпочато, і багато з них – приблизно 70% – достроково.

Включно з запуском у 2023 році Isybank, цифрового банку Intesa Sanpaolo, призначеного для обслуговування майже 4 мільйонів поточних клієнтів, які вирішили не користуватися відділеннями.

Intesa Sanpaolo є банком з нульовим ризиком щодо росії, зі зменшенням ризику майже на 70% (-2,5 млрд євро) лише у другому півріччі, що становить менше ніж 0,3% кредитів Групи клієнтам.

Ми входимо до кращих банків Європи за розміром і коефіцієнтом непрацюючих кредитів, у тому числі завдяки скороченню обсягів проблемних кредитів (Gross) на 4,6 млрд євро в 2022 році.

З огляду на 2025 рік, останній рік виконання бізнес-плану, Intesa Sanpaolo прогнозує комфортне перевищення цільового чистого прибутку в 6,5 мільярдів євро завдяки сталості своєї бізнес-моделі.

Нижче наведено основні результати, досягнуті у 2022 році:

  • Чистий прибуток 4,4 млрд євро; 5,5 млрд євро без урахування зменшення ризиків у росії
  • Позиція капіталу значно зміцнилася у четвертому кварталі (+110 б.п. у порівнянні з третім кварталом) з повністю поетапним запровадженням коефіцієнта загального капіталу до 13,5%, який залишиться на рівні ~ 13% протягом 2023 року, з огляду на стримуючі чинники регулювання.
  • Досягнуто найкращі показники за рік по операційному доходу, операційній маржі та валовому доходу.
  • Чистий відсотковий дохід збільшується із зростанням на 20% у річному обчисленні та сильним прискоренням у четвертому кварталі (+28,4% у порівнянні з третім кварталом).
  • Один із кращих банків Європи за розміром та коефіцієнтом прострочених кредитів; найнижчий приріст прострочених кредитів у 2022 р.
  • Низька структурна вартість ризику завдяки статусу Zero-NPL Bank

Щоб отримати додаткову інформацію про фінансові дані, перспективи та основні промислові ініціативи бізнес-плану Intesa Sanpaolo на 2022–2025 рр., зверніться до розділу «Зв’язки з інвесторами».

print Надрукувати сторінку