Кредитний рейтинг ПРАВЕКС БАНК підтверджено на рівні uaAAA за національною шкалою

13.06.2023

Рейтинговое агентство «Стандарт-Рейтинг» підтвердило довгостроковий кредитний рейтинг ПРАВЕКС БАНК на рівні uaAАА за національною шкалою.

Банк або окремий борговий інструмент з рейтингом uaAАА характеризується найвищою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами. Рішення про оновлення кредитного рейтингу ПРАВЕКС БАНК було прийнято на основі аналізу підсумків роботи Банку за перший квартал 2023 року, а також даних статистичної звітності Банку за період січень-травень 2023 року.

Агентство вказало, що в першому кварталі 2023 року ПРАВЕКС БАНК продовжив нарощувати обсяг коштів клієнтів, що забезпечило збереження стабільної ресурсної бази та високого рівня ліквідності.

Так, в першому кварталі 2023 року ПРАВЕКС БАНК на 5,32% наростив кошти клієнтів, проводив стримане та вибіркове кредитування корпоративного бізнесу з жорстким контролем кредитного ризику, а також зосередився на управлінні ліквідністю.

Додатково Агентство вказує, що станом на початок червня 2023 року ПРАВЕКС БАНК на високому рівні підтримував показники нормативів капіталу (Н1, Н2 та Н3) та нормативів ліквідності (NSFR, LCRвв та LCRів), які істотно перевищували встановлені НБУ граничні значення. Відповідні фактори, а також високий рівень зовнішньої підтримки з боку єдиного акціонера Банку – міжнародної банківської групи Intesa Sanpaolo Group – дозволили Агентству підтвердити кредитний рейтинг Акціонерного товариства «ПРАВЕКС БАНК» на такому високому рівні.

Рівень зовнішньої підтримки, запас платоспроможності та ліквідності ПРАВЕКС БАНК дозволяють йому з впевненістю пройти період загострення дії групи систематичних ризиків під час воєнного стану.

print Надрукувати сторінку