Фінансові результати Intesa Sanpaolo за 2023 рік

08.03.2024

З чистим прибутком у 7,7 млрд. євро у 2023 році Група Інтеза Санпаоло досягла найкращих фінансових результатів за всю свою історію, що дозволило їй сплатити своїм акціонером грошові дивіденди в розмірі 5,4 млрд. євро.

Дивідендна дохідність Групи Інтеза Санпаоло сягнула 12% і є найвищою в Європі, а прибуток на акцію майже подвоївся порівняно з минулим роком.

Новий викуп акцій, еквівалентний приблизно 55 базисним пунктам коефіцієнта базового капіталу першого рівня, має стартувати у червні за умови згоди Європейського Центрального Банку та акціонерів.

Очікується, що чистий прибуток у 2024 і 2025 роках перевищить 8 млрд. євро. Займаючи провідні позиції у сфері управління та захисту капіталу та консультування та спираючись на свою добре диверсифіковану бізнес-модель, Інтеза Санпаоло спроможна досягти успіху за будь-яких ставок.

Маючи прямі депозити і активи під управлінням на суму понад 850 млрд. євро, Група асигнувала пул у розмірі 100 млрд. євро з метою збільшення активів під управлінням завдяки своєму кадровому потенціалу, що складається з понад 16 000 приватних банкірів, фінансових консультантів і менеджерів із зв’язків.

Відмінні показники Групи Інтеза Санпаоло у 2023 році принесли користь усім зацікавленим сторонам, а саме:

 • Акціонерам: 5,4 млрд. євро грошових дивідендів, з яких близько 40% (~2,2 млрд. євро) надійдуть безпосередньо в італійські домогосподарства та благодійні фонди.
 • Співробітникам: витрати на персонал у розмірі 7 млрд. євро та курс на відновлення трудових контрактів у національному банківському секторі Італії призвели до підвищення місячної зарплати в середньому на 435 євро, що принесло користь приблизно 70 000 співробітникам банку та їхнім сім’ям (>200 000 осіб)
 • Державному сектору: сплачено податків на суму 4,6 млрд. євро
 • Домогосподарствам та підприємствам: видано середньо-/довгострокових нових кредитів на суму 60,4 млрд євро, з яких частка виданих в Італії кредитів становить 40,3 млрд. євро

Результати Групи Інтеза Санпаоло за 2023 рік перевищують цільові показники  бізнес-плану на 2022-2025 роки, а внесок Групи у розмірі 1,5 млрд. євро в ініціативи та проекти, спрямовані на зменшення нерівності до 2027 року, ще більше зміцнює її провідні світові позиції в Social Impact.

Підсумки за 2023 рік – основні досягнення:

 • У 2023 році, що став найкращим за всю історію Групи, отримано 7,7 млрд. євро чистого прибутку
 • У 4-му кварталі, що став найкращим за всю історію Групи, отримано €1,6 млрд. чистого прибутку, що дозволило зміцнити баланс
 • 2023 рік став найкращим роком за операційним доходом, операційною маржею та валовим доходом
 • Зареєстровано найнижче відношення витрат до доходів (45,1%) за весь період діяльності Групи
 • Фінансові активи клієнтів зросли на 102 млрд. євро і сягнули 1,3 трильйона євро
 • Найнижча вартість ризику, збільшення коефіцієнта покриття непрацюючих кредитів і найнижче надходження непрацюючих кредитів
 • Зміцнення і збільшення обсягу власного капіталу з повним поетапним підвищенням коефіцієнта базового капіталу до 13,7% (13,2% з урахуванням викупу на приблизно 55 базисних пунктів)
 • Сплачено грошових дивідендів на суму 5,4 млрд. євро
 • Банк із нульовим рівнем непрацюючих кредитів, чистим коефіцієнтом непрацюючих кредитів на рівні 0,9%, низькою вартістю ризику та оверлеями на суму 0,9 млрд. євро

За більш докладною інформацією про фінансові результати, а також, перспективи та основні галузеві ініціативи бізнес-плану Групи Інтеза Санпаоло на 2022-2025 рр.  звертайтесь до відділу Групи зі зв’язків з інвесторами.

print Надрукувати сторінку