Експертна думка: Прогноз курсу валют до 12 серпня

05.08.2019

Курс валют: прогноз до 12 серпня від експерта ПРАВЕКС БАНКу Артема Красовського, директора департаменту казначейства і фондових ринків ПРАВЕКС БАНКу

Минулий тиждень на валютному ринку був в своєму роді кульмінаційним для курсу гривні і характеризувалася двома основними подіями: рекордним аукціоном Мінфіну з розміщення ОВДП в першій половині тижня і висновками, зробленими потім розбіжностями між НБУ і Мінфіном про те, що робити з надлишковою (на думку Мінфіну) ревальвацією курсу національної валюти, активно обговорюваними в інформаційному просторі країни в другій половині тижня.

На триваючої хвилі позитиву щодо українських боргових інструментів з боку іноземних інвесторів, на аукціоні у вівторок Мінфін залучив понад 17 млрд грн – незвично великий обсяг для нашого ринку, з якого переважна частина припала на довгі папери (2 і 6 років), які, звичайно , і викупили нерезиденти, збільшивши свій портфель до чергових рекордних висот 87 млрд грн. У свою чергу, це дало рекордний приплив валюти (близько 500 млн дол.) Міжбанківський валютний ринок, і без того відкрив тиждень на мінімальних значеннях курсу долара в цьому році 25.30 / 40 гривень за долар США, а потім продовжив зниження і в першій половині середовища досягав свого нового мінімуму 24.93 / 96 – мінімуму не тільки за тиждень, але і за кілька попередніх років (останній раз такий курс був в 2016 році). Але, як виявилося, практично весь надлишок валюти був ефективно абсорбований НБУ, який за перші три дні тижня встиг викупити в резерви більше 500 млн дол. (І знову рекордний обсяг) і починаючи з полудня середи ринок, несподівано залишившись без надлишкової пропозиції і підігріваючись бажаючими встигнути «зафіксувати» вигідний курс, починає впевнено відвойовувати позиції долара і закриває тиждень на позначці 25.50 / 55, вище рівнів відкриття, в останні дні тижня навіть змушуючи НБУ виходити з невеликими продажами і збивати паніку.

Попит на валюту підстьобнула інформація про потенційні обмеження обсягу майбутніх розміщень ОВДП на щотижневих аукціонах Мінфіну сумою 3 млрд грн, які були наслідком обговорень між НБУ і Мінфіном щодо пошуку консенсусу між необхідністю залучення коштів до державного борг – з одного боку, і зваженої курсовою політикою , що не загрожує торговому балансу і виконання бюджету – з іншого. Подібне нововведення може суттєво зменшити обсяг надходження валюти з боку іноземних портфельних інвесторів, який і був в останні кілька місяців основним «гарантом» стабільності і зміцнення курсу гривні.

З урахуванням цієї інформації можна припустити, що нас чекає не менш насичений тиждень і, цілком ймовірно, «дно» курсу долара до гривні в цьому році ми вже пройшли минулого тижня. Показовими, в зв’язку з цим, будуть наступні аукціони Мінфіну за якими можна буде судити, чи дійсно, і якщо так, то як довго, Мінфін буде обмежувати обсяги розміщення і особливо ті, на яких будуть пропонуватися найбільш довгі випуски (найближчий 5-річний запланований на 27 серпня), що цікавлять нерезидентів.

А поки, валютний прогноз на тиждень 25.50-26.00 грн. за долар США.

print Надрукувати сторінку