Експертна думка: Курс валют. Прогноз на 13-19 травня

13.05.2019


Курс валют: прогноз на 13-19 травня від експерта ПРАВЕКС БАНКу Артема Красовського, директора департаменту казначейства і фондових ринків.

Сценарій подій на валютному ринку України минулого тижня принципово не змінився - як і раніше, превалювала пропозиція валюти на фоні активного продажу нерезидентами для вкладень в гривневі ОВДП, що дозволило Національному банку поповнити резерви на $80 млн. За тиждень і перевищити $1 млрд загального обсягу чистої покупки в резерви з початку року. Відкрився тиждень на рівні 26.50/60 грн за долар США і щоденне зміцнення курсу гривні призвело до значень 26.15/20 в кінці.

Незважаючи на зниження Міністерством Фінансів прибутковості по гривневих ОВДП, попит на них з боку іноземних інвесторів поки зберігається і портфель вкладень вже досяг майже 40 млрд грн, що в 6 разів більше ніж на початок 2019 року. Незважаючи на подібне активне нарощування фінансування Українського державного боргу нерезидентами, загальний обсяг ОВДП в обігу виріс не так значно (+ 14 млрд грн з початку року) і на фону планованих в травні великих погашень як за внутрішнім, так і за зовнішнім боргам уряду, а також, невизначеній ситуації з фінансуванням від МВФ, варто очікувати збереження тенденції в найближчі тижні.

В умовах ситуативної відсутності загроз для курсу національної валюти Національний Банк вирішив підвищити ліміт на репатріацію дивідендів з 7 до 12 млн євро в місяць, що безсумнівно сприятиме поліпшенню інвестиційного клімату в країні і, в поточній ситуації надлишкових ревальваційних факторів, не повинно негативно вплинути на збереження фінансової стабільності і дозволить додати збалансованості в попит і пропозиція валюти на ринку.

На поточному тижні прогнозуємо коридор торгів 25.90-26.50 гривень за долар США.

print Надрукувати сторінку