Експертна думка: Курс валют. Прогноз на 10-16 червня

11.06.2019


Курс валют: прогноз на 10-16 червня від експерта ПРАВЕКС БАНКу Артема Красовського, директора департаменту казначейства і фондових ринків.

Минулого тижня амплітуда коливань курсу національної валюти на міжбанківському ринку за тиждень склала більше 70-ти коп. - при відкритті ринку в понеділок на рівні 26.85 / 95 дол / грн, курс підвищувався до пікових позначок 27.25 / 27 у вівторок, але потім гривня бере реванш і до п'ятниці з компенсує втрати, закривши тиждень нижче рівня відкриття - 26.50 / 53. Упевнена ревальвація в останні дні тижня дозволила Національному Банку викупити в резерви значні 102,7 млн. дол. - рекордний показник за останні два місяці.

Свою роль в зміцненні національної валюти зіграло і обережне повернення іноземних інвесторів на ринок українського державного боргу на хвилі нормалізації новинного фону і більш привабливого курсу долара, і відкладене спекулятивну пропозицію валюти, яку продавці зазвичай притримують під час зростання курсу, вичікуючи найбільш сприятливий момент для продажу. Крім того, на засіданні Правління НБУ в четвер було вирішено поки не робити наступного раунду пом'якшення монетарної політики і залишити облікову ставку без змін на рівні 17.50%, що також буде надавати ситуативну підтримку курсу до наступного перегляду ставки через півтора місяці.

Що стосується прогнозу на поточний тиждень, то поки курсові перспективи для гривні виглядають досить безхмарними - зберігається інтерес нерезидентів до ОВДП і відсутності в календарі будь-яких потенційно дестабілізуючих подій в політичній і економічній сферах, ми не очікуємо значних коливань курсу. Швидше за все, він буде в межах 26.10 - 26.70 гривень за долар США.

print Надрукувати сторінку