В курсі з Maanimo: аналіз і прогноз курсу валют 10 - 24 серпня

18.08.2020

 Артем Красовський, директор департаменту казначейства і фондових ринків ПРАВЕКС БАНКу:

Валютний ринок минулого тижня знову охарактеризувався зміцненням гривні. Це вже третій поспіль тиждень курсової корекції після стрибка в другій половині липня після зміни глави НБУ. Але на цьому тижні зміцнення гривні було істотніше і стало ще помітніше. Гривня поки відчуває себе цілком упевнено всупереч (а, почасти, і завдяки) впливу карантинних обмежень в Україні і за кордоном. Експортери постраждали від епідемії явно менше, ніж імпортери, та й ціни на продукцію, що експортується на зовнішніх ринках перебувають на приємних рівнях, а ось імпортери як і раніше страждають від недостатнього відновлення споживчого попиту. Як результат, вперше за п'ять років НБУ прогнозує профіцит поточного рахунку платіжного балансу за підсумками 2020 року.

Так, тиждень відкрився на рівні 27,60/65 гривень за долар США і кожен торговий день закривався нижче попереднього, продавивши до п'ятниці курс практично до відміток 27.30. Регулятору доводилося по кілька разів на день виходити на торги з інтервенціями і скуповувати надлишки валюти. За тиждень «улов» в резерви склало значні 223 млн доларів. Продажі забезпечували експортери напередодні квартальних податкових платежів, а ось з боку покупців підтримки було мало, основні «порушники спокою» - зарубіжні власники ОВДП - на цьому тижні продавали дуже мало паперів і, відповідно, практично не брали участь в торгах з покупкою валюти. До слова, курс долара останні тижні знижувався по відношенню до багатьох світових валют, так що українська гривня йде в загальному фарватері.

На наступному тижні ми очікуємо продовження ревальваційного тренда, принаймні до 19-20 серпня, коли закінчується термін сплати частини квартальних і місячних бюджетних платежів. З іншого боку, в середу Мінфін погасить велику суму ОВДП і виходячи з того, яка частина погашень припаде на частку нерезидентів, можна очікувати покупку валюти і тиск на курс з їх боку. Також варто відзначити певну частку нервозності, яку можуть привнести на наш валютний ринок події, що розгортаються в Білорусі (ця країна є одним з наших активних партнерів по зовнішній торгівлі).

В курсі з Maanimo: аналіз і прогноз курсу валют 10 - 24 серпня: https://maanimo.com/ua/exclusive/143319-currency-market-10-24-08-20-ua

print Надрукувати сторінку