ІНТЕЗА САНПАОЛО знову в індексах Доу-Джонса з економічної, соціальної та екологічної стабільності

19.09.2018


Голова Правління Групи Intesa Sanpaolo Карло Мессіна: «Визнання наших зобов’язань щодо навколишнього середовища та соціальних питань є невід'ємною частиною  стратегії Банку».

Мілан - Турин, 13 вересня 2018 року - Intesa Sanpaolo зберегла свій статус однієї з найактивніших груп у світі з точки зору економічної, соціальної та екологічної стійкості.

Восьмий рік поспіль Група включена в європейський індекс сталого розвитку Доу-Джонса (англ.- Dow Jones Sustainability Europe Index) та в світовий індекс сталого розвитку  Доу-Джонса (Dow Jones Sustainability World Index) як єдиний італійський банк.

Ці індекси є одними з найважливіших світових та європейських фондових індексів, що оцінюють виконання компаніями екологічних, соціальних і державних норм (ESG).

Intesa Sanpaolo досягла загальної оцінки 80 з 100 балів у порівнянні з середнім показником у галузі 54 бали. Продуктивність була особливо відчутною у галузі навколишнього середовища з рахунком 90 балів у порівнянні з середнім показником у галузі 55 балів.

Найвищий  результат був досягнутий у галузі фінансової стабільності, управління ризиками  та бізнес можливостей в екологічній сфері, екологічній звітності та фінансах. У 2018 році у банківській галузі 27 банків були включені до світового індексу сталого розвитку Доу-Джонса та 10 до європейського індексу сталого розвитку Доу-Джонса.

«Включення у  цей індекс, який є одним з найавторитетніших і вимогливих на міжнародному  рівні, восьмий рік поспіль підтверджує визнання зобов'язання Групи щодня  впроваджувати економічну, соціальну та екологічну стійкість у нашу корпоративну  стратегію, зобов'язання, яке ми також зазначили у бізнес-плані на 2018-2021  роки», - заявив Карло Мессіна, Голова Правління та виконавчий директор Intesa Sanpaolo. «Як провідний банк в Італії та один з лідерів у Європі ми  пишаємося тим, що підтримуємо відповідальне зростання, орієнтоване на  інтеграцію, добробут людей, громади та навколишнє середовище, гарантуючи  міцність і прозорість, які є основою для сталого існування і майбутнього, що  стають все більш важливими при оцінці вартості компанії».

Починаючи з 1999 року, у рамках Індексів сталого розвитку Dow Jones (DJSI) здійснюють моніторинг екологічних, соціальних, економічних та управлінських показників діяльності найбільших компаній на світових фондових біржах. Цінні папери, що підлягають включенню, підбираються на основі строгої щорічної оцінки, яку проводить RobecoSAM, компанія, що спеціалізується на стабільних інвестиціях. Індекси застосовують найкращий підхід у класі, включаючи компанії з 60 секторів з найвищими показниками у відношенні до численних показників сталого розвитку.

Екологічна  стійкість

Приділення уваги Intesa Sanpaolo до питань сталого розвитку стала причиною того, що протягом багатьох років вона дотримується численних міжнародних стандартів, спрямованих на збереження навколишнього середовища, включаючи, наприклад, Програми Організації Об'єднаних Націй з навколишнього середовища, Принципів Екватора (міжнародні добровільні рекомендації щодо фінансування проектів) та проекту «Розкриття інформації про викиди вуглецю» (міжнародна некомерційна організація, яка управляє глобальною системою розкриття інформації компаніями про кліматичні зміни).

Intesa Sanpaolo має численні ініціативи із зеленого фінансування, з розвитку інноваційних продуктів та послуг, і фінансуванням екологічних проектів.

У 2017 році виплати становили приблизно 1,3 млрд. євро і протягом останніх 4-х років було виділено понад 5 млрд. євро. Ця стратегія включає 500 мільйонів зелених облігацій, які Intesa Sanpaolo як провідний банк Італії успішно випустила для фінансування 77 проектів, спрямованих на відновлювальні джерела енергії та енергоефективність, для зменшення викидів CO2 на 213 000 тон щороку.

Соціальна  стійкість

У 2017 році Група Intesa Sanpaolo виділила більше 4,5 млрд. євро на нові кредити на важливу соціальну діяльність (7,3% від загальної суми нових кредитів), що допомагає створити можливості для бізнесу та працевлаштування, а також допомагає людям, що переживають труднощі, такими різними засобами: мікро кредити, антилихварські позики, кредити третьому сектору, продукти, призначені найбільш уразливим соціальним категоріям для заохочення розширення їх доступу до фінансових послуг, та підтримка людей, постраждалих від катастроф. Компанія Banca Prossima, що спеціалізується на третьому секторі, має приблизно 62 тис. клієнтів з прямими та непрямими депозитами майже 6 млрд.євро (3,5 млрд.євро прямих депозитів) та активним використанням коштів у розмірі приблизно 1,8 млрд.євро. Ґрунтуючись на досвіді Banca Prossima, Група прагне стати першим банком соціального впливу у світі, виділивши 0,5% власного капіталу до 2021 року, тобто приблизно 250 млн. євро, на спеціальний фонд, призначений для надання 1,2 млрд. євро на кредити для категорій, які мають труднощі з доступом до них, таких як нові сім'ї, студенти університетів, дослідники та нові підприємці. Відповідно до цілей свого бізнес-плану Intesa Sanpaolo також зміцнює свої ініціативи для громади, включаючи надання тисячам людей їжі, ліжка та ліків для найбільш нужденних.

Download English version: 2018 Dow Jones sustainbility index_EN.pdf

print Надрукувати сторінку