Експертна думка: Курс валют. Прогноз на 01-07 липня

01.07.2019


Курс валют: прогноз на 01-07 липня від експерта ПРАВЕКС БАНКу Артема Красовського, директора департаменту казначейства і фондових ринків.

Минулий тиждень на валютному ринку не відзначився ні різкими коливаннями, ні гучними подіями в економічному і політичному житті країни.

Курс національної валюти практично не змінився за весь тиждень (відкриття на рівні 26.13 / 19 гривень за долар США, закриття 26,14 / 16), а основні чинники, що впливають на курси валют, були цілком очікуваними:

• триває інтерес з боку нерезидентів до гривневих ОВДП. Зокрема, на аукціоні Мінфіну у вівторок одних тільки 6-ти річних ОВДП було розміщено 4,2 млрд грн, а розмір портфелю ОВДП на руках у нерезидентів встановив новий рекорд, перевищивши 57 млрд грн за результатами тижня;

• постійна присутність на міжбанківському ринку Національного банку України. Стабільне перевищення пропозиції валюти над попитом дозволяє НБУ впевнено викуповувати надлишки для поповнення валютних резервів без ризику для курсу гривні. Разом за тиждень +44 млн дол, з початку червня +322 млн дол, а з початку року + 1.4 млрд дол – гарний результат;

• на підтримку гривні зіграв також кінець місяця, коли підприємства відчувають потребу в гривні для здійснення бюджетних платежів і виплати зарплат;

• велике відшкодування ПДВ Держказначейством - за минулий тиждень було виплачено понад 10 млрд грн з 13,6 млрд грн виплачених всього за червень. Однак і цей фактор не зміг похитнути стабільної національної грошової одиниці.

Після двох святкових і скорочених тижнів, що передували кінця місяця і кварталу, коли учасники ринку закривають оплати по податках і зовнішньоекономічними контрактами, на наступному тижні можна очікувати часткового зниження ділової активності. Початок місяця, на фоні відпускного періоду і відсутності гучних подій в політичному календарі (як мінімум ще пару тижнів до виходу на фінішну пряму парламентських виборів), не повинно сприяти високій курсової волатильності. У понеділок буде підвищена продаж валюти після додаткового вихідного в Україні минулої п'ятниці, що може привести до зміцнення гривні на початку тижня. З іншого боку, початок місяця традиційно є періодом покупки валюти іноземними компаніями під виплати дивідендів. Але основна увага буде звично направлена на іноземних інвесторів з їх потенційної покупкою ОВДП і на поведінку НБУ, який з великою ймовірністю віддасть перевагу абсорбувати надлишки валюти в резерви.

Наш прогноз курсу на тиждень: 26.10-26.50 гривень за долар США.

print Надрукувати сторінку