Експертна думка: Курс валют. Прогноз на 27-31 травня

28.05.2019


Курс валют: прогноз на 27-31 травня від експерта ПРАВЕКС БАНКу Артема Красовського, директора департаменту казначейства і фондових ринків.

Незважаючи на велику кількість політичних новин, минулий тиждень на валютному ринку пройшов досить спокійно і без огляду на відчутні коливання протягом тижня, курс відкриття в понеділок практично збігся з курсом закриття в п'ятницю - 26.30 / 35 гривень за долар США. Ринок з обережним позитивом сприйняв інавгураційну промову новообраного президента і новину про розпуск Верховної Ради, що разом зі збільшеним пропозицією валюти дозволило курсу гривні зміцнитися до 26.08 / 10 в першій половині тижня.

Позитивною новиною також було часткове повернення інтересу іноземних інвесторів на ринок українського суверенного боргу - обсяг їх купівлі ОВДП на минулому тижні збільшився в 3 рази в порівнянні з тижнем раніше, що і послужило додатковим джерелом продажу валюти.

Однак, вже з середи долар починає відвойовувати позиції до 26.30 / 35 і досягає пікових значень 26.47 / 52 до полудня п'ятниці, після чого знову спускається до кінця торгової сесії і закриває тиждень на помірному рівні 26.25 / 35. І хоча ситуативна перевищення попиту на валюту в другій половині тижня, посилене неоднозначним новинним фоном - спірні перші посадові призначення, вимушена відстрочка рішення по фінансуванню від МВФ, необережні коментарі щодо перспектив і необхідності дефолту - не дозволили курсу національної валюти утримати виграні позиції, в цілому можна сказати, що тиждень пройшов під знаком ревальвації, оскільки, залишившись на тих же курсових рівнях, проте дозволила Національному Банку викупити 70 млн дол на поповнення золотовалютних резервів.

Поточний тиждень обіцяє цікаві події на ринку українських цінних паперів, зокрема, державних бондів - Clearstream, міжнародний центральний депозитарій цінних паперів, з понеділка повинен почати роботу в Україні шляхом приєднання нашого ринку до своєї мережі через рахунок, відкритий в Депозитарії Національного банку. Передбачається, що це полегшить доступ іноземних інвесторів до українських державних цінних паперів, номінованих у гривні, що підвищить їх ліквідність і привабливість на міжнародному ринку капіталу і, в кінцевому підсумку, повинно привести до зростання обсягу іноземних інвестицій в наш державний борг.

Відповідно, позитивний ефект від такого нововведення має відчути на собі і курс національної валюти. Чи виправдаються ці очікування побачимо вже у вівторок-середу, а поки залишається курсовий прогноз на тиждень на тих же рівнях 25.90 / 26.50.

З негативних для курсу факторів можна назвати потенційну покупку дивідендів великими гравцями, відшкодування ПДВ, вихідні в США на початку тижня, а також політичний новинний фон, який останнім часом і напередодні передвиборчого періоду, має тенденцію ставати більш насиченим.

print Надрукувати сторінку