Рейтинг ПРАВЕКС БАНК на рівні uaAAA за національною шкалою підтверджено

16.03.2023

Рейтингове агентство «Стандарт-Рейтинг» підтвердило довгостроковий кредитний рейтинг ПРАВЕКС БАНК на рівні uaAАА за національною шкалою. Це підтвержує найвищу кредитоспроможність порівняно з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами.

Рейтингове агентство «Стандарт-Рейтинг» підтвердило довгостроковий кредитний рейтинг ПРАВЕКС БАНК на рівні uaAАА за національною шкалою. Це підтвержує найвищу кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами.

Приймаючи рішення, рейтинговий комітет враховував результати роботи банку за 2022 рік, на основі офіційної статистичної звітності за 2022 рік та за січень-лютий 2023 року.

За 12 місяців 2022 року ПРАВЕКС БАНК, не зважаючи на масштабні військові дії в Україні та запроваджений воєнний стан, на 12,70% наростив обсяг коштів клієнтів. Серед іншого, цьому сприяло те, що ПРАВЕКС БАНК став першим міжнародним банком в Україні, який запустив технологію дистанційного залучення клієнтів, що дозволяє відкривати рахунки онлайн без використання паперових форм. Агентство зазначає, що в умовах повномасштабної війни росії з Україною ПРАВЕКС БАНК проводив стримане та вибіркове кредитування корпоративного сегменту з жорстким контролем кредитного ризику, а також спрямовував зусилля на збереження статусу надійного та платоспроможного банку, зосереджуючись на управлінні ліквідністю.

Додатково Агентство вказує, що станом на початок березня 2023 року ПРАВЕКС БАНК на високому рівні підтримував показники нормативів капіталу (Н1, Н2 та Н3) та нормативів ліквідності (NSFR, LCRвв та LCRів), які істотно перевищували встановлені НБУ граничні значення. Відповідні фактори, а також високий рівень зовнішньої підтримки з боку єдиного акціонера Банку – міжнародної банківської групи Intesa Sanpaolo Group – дозволили Агентству підтвердити кредитний рейтинг Акціонерного товариства «ПРАВЕКС БАНК» на такому високому рівні.

Рівень зовнішньої підтримки, запас платоспроможності та ліквідності ПРАВЕКС БАНК дозволяють йому з впевненістю пройти період загострення дії групи систематичних ризиків під час воєнного стану.


print Надрукувати сторінку