Звернення Карло Мессіни щодо фінансових результатів за I кв. 2022 року

12.05.2022

Мілан, 6 травня 2022 року

Міжнародна криза, спричинена конфліктом, який Росія розв’язала в Україні, визначила початок цього року та впливає на всіх нас.

Група Інтеза Санпаоло миттєво продемонструвала свою підтримку українському народу, пожертвувавши 10 мільйонів євро на підтримку гуманітарних ініціатив.

Ми дуже близькі з нашими колегами з Правекс Банку. Більшість із них досі перебувають в Україні, хоча деяким із них ми допомогли знайти притулок у прикордонних країнах, де функціонують наші банки, а також в Італії. Я дякую всім нашим колегам, які проявили ініціативу прийняти майже 300 осіб, які покинули Україну. В Італії ми приймаємо понад 200 наших колег та членів їх сімей.

Як Група, ми одразу активували діяльність антикризового підрозділу для здійснення нагляду за діяльністю у Росії та вирішили припинити будь-яке нове фінансування та інвестиції у цій країні. Такі дії доповнюють суворе дотримання Групою санкційних режимів.

Стосовно результатів діяльності Банку, за ці перші кілька місяців ми у повній мірі запустили основні промислові ініціативи нашого Бізнес-плану на 2022-2025 роки, плану, який наближає нас до майбутнього та створює банк наступних десяти років. Ми підтверджуємо цільовий чистий прибуток у розмірі 6,5 млрд євро на 2025 рік та виплату дивідендів у розмірі 70% кожного року, на який складено Бізнес-план. Ми також підтверджуємо намір виплачувати винагороду акціонерам шляхом зворотнього викупу акцій до схвалення ЄЦБ. Створення можливостей для отримання винагороди та її розподілу і надалі залишатимуться нашим пріоритетом.

Очікування зростання процентних ставок, висока стратегічна гнучкість Банку в управлінні витратами, вже досягнуте суттєве зниження рівня заборгованості, завдяки якому ми досягли найнижчих показників непрацюючих кредитів та нормативів, є рушійною силою подальшого зростання, навіть у дуже скрутних умовах, таких як ті, в яких ми наразі перебуваємо.

Інтеза Санпаоло залишається найкращою у своєму класі в 2022 році з точки зору прибутковості: ми очікуємо, що чистий прибуток перевищить 4 млрд євро, якщо не буде критичних змін у поставках біржових товарів або енергії; навіть висуваючи досить консервативне припущення про покриття ризиків у Росії та Україні приблизно на 40%, ми очікуємо, що чистий прибуток буде значно перевищувати 3 млрд євро.

Результати, досягнуті в першому кварталі 2022 року, є ще одним доказом того, що Інтеза Санпаоло здатна, навіть у надзвичайно скрутних умовах, генерувати високу та стійку прибутковість завдяки високодиверсифікованій та стійкій бізнес-моделі в інтересах усіх зацікавлених сторін.

Без урахування резервів та зниження вартості активів, що пов’язано із ризиками у Росії та Україні, чистий прибуток за цей квартал становив 1,7 млрд євро; заявлений чистий прибуток становив 1 млрд євро. У першому кварталі ми вже нарахували дивіденди в розмірі 700 мільйонів євро.

Операційний прибуток та операційна маржа значно прискорилися порівняно з четвертим кварталом минулого року, вони зросли відповідно на 7,8% та 46,0%.

Витрати знизилися ще на 3,2% порівняно з першим кварталом минулого року, а співвідношення показника витрат до доходів станом на 31 березня – 46,3% – ставить нас на перше місце серед найбільших європейських банків. Запуск нового цифрового банку Isybank, що зробить значний внесок у покращення структури витрат Групи, відбувається швидкими темпами: після укладення партнерської угоди  з лідером ринку Thought Machine, для розвитку Isybank було створено новий підрозділ (Isy Tech), який налічує 190 співробітників. Ми також зміцнюємо цифрові навички основної діяльності Банку.

У першій половині року ми ще більше підвищили якість активів завдяки скороченню  обсягу знецінених кредитів на 4,8 млрд євро, порівняно з кінцем 2021 року, що еквівалентно нашому ризику в Росії та Україні. Таким чином, ми досягли  коефіцієнту непрацюючих кредитів (Gross) в розмірі 1,6%, а чистого (Net) – 0,9%, враховуючи продажі, які відбулися в квітні та інші продажі, які вже заплановано на цей рік (передбачено в четвертому кварталі 2021 року) та застосовуючи методологію ЄБА.

Наша структура капіталу залишається надзвичайно стійкою та суттєво перевищує нормативні вимоги до показника  CET1, що становить 13,6%.


Інтеза Санпаоло – це двигун реальної та соціальної економіки Італії. У першому кварталі року середньострокове/довгострокове кредитування домогосподарств та бізнесу в Італії склало 17 млрд євро (із загальної суми кредитування Групи в розмірі 22,2 млрд євро). Ми також допомогли 1 200 італійським компаніям повернутися до статусу працюючого підприємства, зберігши таким чином 6 000 робочих місць.


Ми працюємо над посиленням нашої програми надання харчування та житла для підтримки тих, хто цього потребує, прагнучи здійснити 50 мільйонів інвестицій протягом періоду реалізації Плану, на додаток до 28 мільйонів, які вже було інвестовано у Програму з 2019 року. За перші три місяці року ми надали соціальне кредитування у розмірі понад 2 млрд євро, намагаючись  досягти нашої мети у розмірі 25 млрд євро сукупних потоків, як було заявлено у Бізнес-плані.

Ми також заклали основу для однієї з найбільших програм розвитку соціального житла в Італії з метою надання близько 7 000 квартир для молоді та літніх людей.

У рамках нашої нової кредитної лінії для економіки замкненого циклу у розмірі 8 млрд євро вже було надано кредитів у розмірі понад 800 мільйонів євро у першому кварталі.

Професійний рівень підготовки наших співробітників був і залишається ключовим фактором для досягнення надійних та стійких результатів на задоволення інтересів наших зацікавлених сторін; ми вдячні їм усім.

На завершення дозвольте повторити, що ми переживаємо надзвичайно серйозну міжнародну кризу, яка, сподіваюся, незабаром мине із закінченням війни в Україні.

Детальніше про фінансові результати Групи Інтеза Санпаоло за 1 квартал 2022 року за посиланням.

print Надрукувати сторінку