Експертна думка: Прогноз курсу валют до 23 вересня

17.09.2019

Курс валют: прогноз до 23 вересня від експерта ПРАВЕКС БАНКу Артема Красовського, директора департаменту казначейства і фондових ринків ПРАВЕКС БАНКу

Минулого тижня національна валюта продовжила підкорювати попередні курсові мінімуми цього року (і останніх трьох років), зафіксовані в кінці липня, і успішно закріпившись на нових рівнях.

Міжбанківський валютний ринок демонструє досить великі обсяги торгів, а стабільне перевищення пропозиції валюти над попитом дозволяло гривні істотно зміцнюватися, навіть незважаючи на щоденні інтервенції НБУ з викупу надлишків валюти – за тиждень резерви поповнені майже на 200 млн дол. Так, тиждень відкрився на рівні 25.05/10 гривень за долар США, потім впевнене зниження аж до мінімальних позначок 24.63/66, досягнутих у першій половині п’ятниці, і закриття ринку на рівні 24.76/81, тобто за тиждень курс долара втратив майже 30 коп.

Крім продажу валюти аграрними компаніями, зміцненню гривні сприяв і частково повернутий інтерес нерезидентів до гривневих ОВДП, а також свою роль зіграв і позитивний новинний фон у пресі щодо попередньо позитивних результатів переговорів із місією МВФ із затвердження нової програми фінансування .

На наступному тижні ми не бачимо будь-яких потенційно дестабілізуючих факторів, здатних істотно переламати поточний тренд валютного ринку, а граничний термін оплати частини щомісячних податків, що припадають на п’ятницю 20 вересня, може служити додатковим фактором підтримки курсу гривні.

Валютний прогноз на тиждень: 24.50-25.10.

print Надрукувати сторінку