Зворотній зв’язок
×

Про валютні e-ліцензії

Національний банк України запровадив спрощену систему надання індивідуальних ліцензій, що затверджено Постановою Правління НБУ № 54 від 15 червня 2017 року “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”.

Відтепер, українці можуть перераховувати валюту за кордон на підставі електронних індивідуальних ліцензій.

Національний банк України запровадив видачу українцям валютних ліцензій в електронній формі. Фізичні особи (крім підприємців) можуть отримувати електронні індивідуальні ліцензії (е-ліцензії) на перерахування іноземної валюти за кордон для здійснення окремих валютних операцій через уповноважені банки. На підставі е-ліцензій фізична особа може протягом одного календарного року перерахувати іноземну валюту за кордон на загальну суму до 100 000 Євро (в еквіваленті).

Скористатися е-ліцензіями в межах встановленого ліміту фізичні особи можуть для здійснення 3-х видів валютних операцій:

Для надання е-ліцензій та збору інформації про використання встановленого ліміту Національний банк запровадив автоматизовану інформаційну системи “Реєстр індивідуальних ліцензій на здійснення фізичними особами валютних операцій” (АІС).

Щоб отримати е-ліцензію фізична особа має звернутися в будь-який уповноважений банк, в якому вона має відкритий власний рахунок, та подати такі документи (у паперовій або електронній формі):

В свою чергу, уповноважений банк за умови відповідності поданої заявником інформації надсилає до Національного банку запит в електронному вигляді засобами АІС для видачі цій особі е-ліцензії. На підставі такого запиту Національний банк в автоматизованому порядку видає фізичній особі е-ліцензію шляхом унесення облікового запису до АІС, про що банк повідомляє клієнта.

Icon fond Учасник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб