Головні світові тренди у фінансовій сфері: посилення боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму

11.10.2018

9 жовтня Голова Правління АТ «ПРАВЕКС БАНК» Тарас Кириченко виступив з вітальним словом як Голова Правління Форуму провідних міжнародних фінансових установ (FLIFI) на семінарі з обміну досвідом «Кращі практики фінансового моніторингу».

Семінар було організовано FLIFI спільно з Національним банком України як новий прогресивний формат комунікації з банківською спільнотою і важливий механізм належного виконання законодавчих вимог у сфері фінансового моніторингу.

Один з головних світових трендів у фінансовій сфері сьогодні – це посилення боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму. Україна не стоїть осторонь цього процесу, тому Національний банк закликає банківську спільноту удосконалювати внутрішні системи контролю за фінансовими операціями клієнтів та активно використовувати ризик-орієнтовний підхід.

Учасники отримали практичні рекомендації та відповіді на гострі та важливі питання - основні загрози ML для України, звіт за результатами п’ятого раунду взаємної оцінки, рекомендації FATF/вимоги щодо протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму, вимоги законодавства України у сфері боротьби з відмиванням коштів, імплементація підходу, що ґрунтується на оцінці ризику, та кращі практики AML.

Перед присутніми - 180 представників банків та банківської спільноти України, Національного банку України, Державної служби фінансового моніторингу України, іноземних банків та міжнародних експертів - виступила перший заступник Голови НБУ Катерина Рожкова. За її словами, для успішного запровадження ризик-орієнтовного підходу банкам необхідно активніше використовувати принцип «знай свого клієнта».

Також виступив з доповіддю представник ПРАВЕКС БАНКу, член Правління Ігор Ткаліч, відповідальний працівник з фінансового моніторингу на тему «Механізм  автоматизації ризик-орієнтованого підходу».

Про FLIFI

Forum for Leading International Financial Institutions (скорочено - FLIFI) - Форум провідних міжнародних фінансових установ, місією якого є сприяння та впровадження міжнародних кращих практик управління та нагляду над українським фінансовим ринком. Головною метою діяльності є встановлення ефективного стратегічного діалогу на високому рівні з відповідними органами влади з метою подальшого розвитку фінансового сектору, сприяючи економічному зростанню задля добробуту України та її населення на принципах законності, незалежності, прозорості та автономності.

Для довідок:

АТ «ПРАВЕКС БАНК» є  частиною банківської   групи  Інтеза  Санпаоло (Intesa   Sanpaolo), що входить  до  числа   провідних банківських груп  Єврозони і є лідером в Італії за  усіма  напрямками  банківської діяльності  (роздрібний,  корпоративний сегменти та управління фінансами)  та обслуговує 11,9  млн.  клієнтів  у  4 500 відділеннях по всій Італії;  ринкова  частка  Групи  в  більшості  італійських регіонів складає не менше 12%.  Група    Інтеза  Санпаоло  також присутня у Центральній та Східній   Європі, в  країнах  Близького Сходу та  Північної Африки. У цих   регіонах розташовано  близько  1  100 відділень, а в 12   країнах,  де працюють дочірні банки  Групи,  кількість   роздрібних та  корпоративних  клієнтів сягає 7,5  млн.

print Надрукувати сторінку