Експертна думка: Курс валют. Прогноз на 22-28 липня

22.07.2019


Курс валют: прогноз на 22-28 липня від експерта ПРАВЕКС БАНКу Артема Красовського, директора департаменту казначейства і фондових ринків ПРАВЕКС БАНКу:

Тиждень на міжбанківському ринку був насиченим, основна увага була сфокусована на трьох ключових факторах: останній тиждень перед парламентськими виборами, незвично велика розміщення ОВДП на аукціоні Мінфіну у вівторок, перегляд Нацбанком облікової ставки в четвер. За рівнями відкриття і закриття ринку тиждень для курсу долар/гривня пройшов цілком нейтрально – 25.70/80 на відкритті в понеділок і 25.70/75 на закритті в п’ятницю. Однак, протягом тижня курс демонстрував сильну висхідну динаміку і на пікових значеннях у четвер сягав 26.07/10. При цьому, не схоже щоб прийдешні парламентські вибори надавали будь-якого серйозного впливу на курсову динаміку, по крайней мере, ринок не відчував негативних очікувань у зв’язку з цим. Також великий обсяг розміщення ОВДП на аукціоні Мінфіну у вівторок (понад 33 млрд грн, з них близько 7,5 млрд залучено в гривні, решту у валюті) на диво не допоміг курсу гривні уникнути ослаблення протягом тижня. Як показало переломлення девальваційного тренда в другій половині четверга, відразу після оголошення результатів перегляду облікової ставки (зниження на 50 базисних пунктів), і подальша істотна ревальвація в п’ятницю – ринок очікував більшого зниження ставки з боку НБУ, закладаючи ці очікування в курс і роблячи негативний вплив на гривню.

Треба відзначити, що обсяги купівлі/продажу валюти на МВРУ як і раніше демонструють незвично високі для літа значення і, незважаючи на девальваційні настрої протягом більшої частину тижня, НБУ знову зміг знайти можливості для покупки валюти в резерви – плюс 40 млн дол за тиждень.

На майбутньому тижні ми бачимо потенціал для продовження ревальваційних тенденцій. Парламентські вибори пройшли без ексцесів, економічні очікування бізнесу і операторів ринку, і без того цілком оптимістичні, тепер повинні продовжити курс на поліпшення, пройшовши останній (сподіваємося) рубіж політичної невизначеності на цей рік. Крім того, облікова ставка була знижена на некритичні 50 базисних пунктів, що дає підстави розраховувати на збереження інтересу іноземних інвесторів до нашого суверенного боргу, а значить, і на підтримку курсу гривні. Будемо про це судити вже у вівторок на аукціоні Мінфіну.

Також кон’юнктура на зовнішніх ринках поки залишається сприятливою для нашого торгового балансу, але по очікуваної динаміки курсу долар/гривня останнє слово як і раніше залишиться за НБУ і обсягами потенційних покупок валюти в резерви.

Наш валютний прогноз долар/гривня на тиждень: 25.30-25.80

print Надрукувати сторінку