Експертна думка: Курс валют. Прогноз на 15 -21 квітня

15.04.2019


Курс валют: прогноз на 15 -21 квітня від експерта ПРАВЕКС БАНКу Артема Красовського, директора департаменту казначейства і фондових ринків.

Минулий тиждень не відзначився жодними сюрпризами на валютному ринку.

Курс долар / гривня протягом тижня коливався в межах +/- 30 коп, тобто, від 26,60 на початку тижня, до 26,90 в середині. Закрили же тиждень на рівні 26.70-75, що практично збігається з рівнем закриття попереднього тижня.

Якщо не брати до уваги додаткову пропозицію валюти з боку іноземних інвесторів для покупки гривневих ОВДП, що стала вже звичною, попит і пропозиція були досить збалансовані. НБУ був присутнім на ринку з інтервенціями на покупку валюти і тим самим не дав курсу «просісти», хоча обсяг викупленої валюти був уже менше, ніж позаминулого тижня.

Наступний тиждень як останній перед вирішальним туром виборів президента може виявитися більш насиченим. Це пов'язано з політичним новинним фоном і очікуваннями потенційної турбулентності на ринку до прояснення ситуації з результатами виборів і реакцією на них з боку учасників ринку. Наприкінці тижня можуть переважати спекулятивні настрої, які, разом з можливим бажанням експортерів притримати продаж валюти, можуть дати поштовх для зростання курсу долара. Проте, ми очікуємо, що своєчасні дії НБУ, а також, додаткова пропозиція валюти з боку іноземних інвесторів для покупки ОВДП, дозволять нівелювати надмірний тиск на курс.

print Надрукувати сторінку