Грошові перекази

Якщо Вам доводиться часто розраховуватися з фізичними особами, при цьому пошук і погодження шляхів перерахування грошових коштів створюють труднощі і забирають час, система миттєвих грошових переказів TELEGRAF  стане для Вас кращим помічником в організації грошових переказів. З TELEGRAF  достатньо відправити нам в електронному вигляді реєстр отримувачів та забезпечити наявність грошових коштів. Цілісність і конфіденційність інформації забезпечується накладенням електронно-цифрового підпису на кожний відправлений реєстр, а також шифруванням інформації при передаванні по відкритим каналам зв’язку.

Такий переказ є миттєвим і доступний до виплати з моменту отримання банком відповідного грошового платежу і реєстру отримувачів.

Переваги системи TELEGRAF
 • переказ є безадресним, тобто отримати його можна не в конкретному населеному пункті, куди він був відправлений, а в будь-якому місті, де є відділення ПРАВЕКС БАНКу;
 • система дозволяє перерахувати будь-які (без обмежень) суми грошових коштів в гривні;
 • не потребує від отримувача наявності поточного рахунку в банку для отримання переказу в національній валюті (якщо сума однієї виплати не перевищує 150 тис. грн.);
 • комісію банку сплачує лише відправник, виплата готівкового переказу здійснюється безкоштовно.
Схема роботи
 • юридична особа/фізична особа-підприємець укладає договір* з Банком;
 • отримує в банку зразок реєстру та засоби захисту інформації.

Юридична особа/фізична особа-підприємець:

 • відправляє платіж на загальну суму переказів і суму комісії за РКО згідно з тарифами, зазначеними у договорі;
 • формує реєстр в електронному виляді (в розрізі отримувачів із зазначенням паспортних даних і сум), скріплює електронно-цифровим підписом і направляє на електронну адресу, зазначену в договорі.

* Договір – Договір про перерахування грошових коштів безготівковим шляхом з метою здійснення переказу через внутрішньобанківську платіжну систему TELEGRAF.

Отримувачі звертаються в будь-яке відділення банку для отримання грошового переказу.

Резиденти України надають*:

 • для отримання переказу до 15 000 грн. – паспорт громадянина України (або інший документ, що посвідчує особу, який, згідно із законодавством України, може бути використаний на території України при укладанні правочинів);
 • для отримання переказу від 15 000 грн. – паспорт громадянина України (або інший документ, що посвідчує особу, який, згідно із законодавством України, може бути використаний на території України при укладанні правочинів), а також довідку про присвоєння ідентифікаційного номера.

Нерезиденти України надають*:

 • паспорт (або інший документ, що посвідчує особу, який, згідно із законодавством України, може бути використаний на території України при укладанні правочинів);
 • документ, що підтверджує місце проживання або місце тимчасового перебування особи на території України (наприклад, довідка з ЖЕКу, довідка/чек з готелю, посвідка на тимчасове проживання).

При цьому для отримання переказу від 150 000 грн. обов’язковою умовою для фізичних осіб-резидентів і нерезидентів є відкриття поточного рахунку в банку.

* Згідно з вимогами чинного законодавства України, нормативно-правових актів Національного банку України і внутрішніх документів Банку на момент здійснення операції.

Якщо отримувач не звернувся за переказом протягом 30 робочих днів, банк поверне невиплачену суму переказу за вказаними Вами реквізитами згідно з договором.

Важливо пам’ятати, що систему TELEGRAF не дозволяється використовувати для здійснення операцій, пов’язаних зі здійсненням підприємницької діяльності між відправником та отримувачем переказу.