Пенсионная программа

Вам не надо стоять в очереди на почте или весь день ждать пенсию дома - мы предлагаем Вам получать пенсию в ПРАВЭКС-БАНКЕ. Для этого Вам необходимо только обратиться в банк и Вы сможете получать пенсию в любое время и в любой точке Украины.

↓ Пресс-центр

2005

Архив » 2002 , 2003 , 2004 , 2005 , 2006 , 2007 , 2008

Новости банка

Новости

Проект Постанови Верховної Ради України @Про неприйнятність проекту Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про організаційно-правові засади боротьби з організованою злочинністю”

НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ

Верховна Рада України

ПОДАННЯ
до проекту Постанови Верховної Ради України

Відповідно до статті 93 Конституції України, пункту 2 статті 12 Закону України "Про статус народного депутата України", підп. 2 п. 1 статті 3.5.1, статей 3.5.3, 3.4.2, п. 1 статті 3.5.5, статті 6.2.7 Регламенту Верховної Ради України в порядку законодавчої ініціативи подаю для розгляду Верховною Радою України проект Постанови Верховної Ради України "Про неприйнятність проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про організаційно-правові засади боротьби з організованою злочинністю" (щодо захисту конституційних прав підприємців), реєстраційний № 8100 від 07.09.2005, внесений народним депутатом України В.Келестиним.

Аргументи на користь такого рішення викладені у пояснювальній записці.

У пленарному засіданні доповідь щодо проекту Постанови буде зроблена мною.

Прошу включити зазначений проект Постанови Верховної Ради України до порядку денного восьмої сесії Верховної Ради України четвертого скликання та не розглядати зазначений законопроект без одночасного розгляду поданого мною проекту Постанови про його неприйнятність.

Додатки: проект Постанови, пояснювальна записка, матеріали в електронному вигляді.

Народний депутат України
Л.М.Черновецький


Проект
Внесений народним депутатом України
Черновецьким Л.М. (в/о 212)

ПОСТАНОВА
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про неприйнятність проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про організаційно-правові засади боротьби з організованою злочинністю"
(щодо захисту конституційних прав підприємців)

Відповідно до підпункту 2 частини першої статті 3.5.1, статті 3.5.4 та підпункту 2 частини першої статті 3.5.5 Регламенту Верховної Ради України Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

Внесений народним депутатом України В.В.Келестиним проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про організаційно-правові засади боротьби з організованою злочинністю"(щодо захисту конституційних прав підприємців), реєстраційний № 8100 від 07.09.2005, визнати неприйнятним та відхилити.


ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Постанови Верховної Ради України "Про неприйнятність проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про організаційно-правові засади боротьби з організованою злочинністю"
(щодо захисту конституційних прав підприємців)

Я уважно розглянув проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про організаційно-правові засади боротьби з організованою злочинністю"(щодо захисту конституційних прав підприємців), внесений народним депутатом України В.Келестиним, реєстраційний №8100 від 07.09.2005 р., який має за мету обмежити деякі права працівників правоохоронних органів, що здійснюють боротьбу з організованою злочинністю, з метою запобігання фактів зловживань з їх боку і забезпечення неухильного дотримання конституційних прав та свобод громадян.

Зазначений законопроект не може бути прийнятим Верховною Радою України за таких підстав.

Перш за все, чинний Закон, до якого пропонується внести зміни має назву "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю".

Запропонована народним депутатом редакція п. б п. 2 ст. 12 Закону містить сама в собі взаємовиключні положення. Пропонується, що спеціальні підрозділи боротьби з організованою злочинністю матимуть право "за рішенням суду, в порядку, встановленому чинним законодавством України, одержувати від банків, а також кредитних, митних, фінансових та інших установ, підприємств, організацій інформацію і документи про операції, рахунки, вклади, внутрішні та зовнішні економічні угоди фізичних і юридичних осіб. Отримання від банків інформації, яка містить банківську таємницю, здійснюється у порядку та обсязі, встановлених Законом України "Про банки і банківську діяльність".

Втім, спеціальні підрозділи по боротьбі з організованою злочинністю створюються в структурі органів внутрішніх справ та Служби Безпеки України (згідно чинного Закону України "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю), а відповідно до п.3 ст. 62 Закону України "Про банки і банківську діяльність", банківська таємниця розкривається органам Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України - на їх письмову вимогу стосовно операцій за рахунками конкретної юридичної особи або фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності за конкретний проміжок часу.

Таким чином, немає жодного сенсу в обмеженні прав спеціальних підрозділів органів внутрішніх справ та Служби безпеки України отримувати інформацію, що містить банківську таємницю, в той час, коли така інформація може бути отримана на вимогу керівника чи заступника того самого органу.

Що стосується пропозиції внесення інших змін, які спрямовані на те, щоб, спец. підрозділи по боротьбі з організованою злочинністю мали змогу виконувати свої безпосередні функції лише на підставі рішення суду, вважаю за необхідне звернути увагу на те, що зазначені спец. підрозділи створюються в структурі органів внутрішніх справ та Служби безпеки України, а тому на них розповсюджується дія Законів України "Про міліцію", "Про оперативно-розшукову діяльність", "Про службу безпеки України", які також містять в собі повноваження органів. Тому вносити зміни, що обмежують права спец. підрозділів, не узгодивши зміни до інших базових Законів для органів внутрішніх справ та Служби безпеки України, є неприпустимим.

Враховуючи все вищезазначене, я переконаний, що законопроект має бути відхилений як неприйнятний.

Народний депутат України
Л.М.Черновецький

Новости за ноябрь
2005

напечатать страницу »