Пенсионная программа

Вам не надо стоять в очереди на почте или весь день ждать пенсию дома - мы предлагаем Вам получать пенсию в ПРАВЭКС-БАНКЕ. Для этого Вам необходимо только обратиться в банк и Вы сможете получать пенсию в любое время и в любой точке Украины.

↓ Пресс-центр

2005

Архив » 2002 , 2003 , 2004 , 2005 , 2006 , 2007 , 2008

Новости банка

Новости

Проект Постанови Верховної Ради України %Про неприйнятність проекту Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб” (щодо оподаткування нерухомого майна)%

НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ

Верховна Рада України

ПОДАННЯ
про проект Постанови Верховної Ради України

У порядку до ст. 93 Конституції України, пункту 2 частини статті 12 Закону України "Про статус народного депутата України", пп. 2 п.1 статті 3.5.1., статті 3.5.3., статті 3.4.2., п.1 статті 3.5.5. та статті 6.2.7. Регламенту Верховної Ради України, вношу на розгляд Верховної Ради України проект Постанови Верховної Ради України "Про неприйнятність проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" (щодо оподаткування нерухомого майна)", поданий народним депутатом України Козаченком О.О., реєстраційний
№ 5112-3 від 30.08.2005.

Аргументи на користь такого рішення викладені мною в пояснювальній записці.

У пленарному засіданні доповідь щодо проекту Постанови буде зроблена мною.

Прошу включити зазначений вище проект Постанови Верховної Ради України до порядку денного восьмої сесії Верховної Ради України четвертого скликання та не розглядати цей законопроект без одночасного розгляду поданого мною проекту Постанови про його неприйнятність.

Додаток: проект Постанови, пояснювальна записка, матеріали в електронному вигляді.

Народний депутат України
Л.М.Черновецький


Проект
Внесений народним депутатом України
Черновецьким Л.М. (в/о 212)

ПОСТАНОВА
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про неприйнятність проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" (щодо оподаткування нерухомого майна)

Відповідно до підпунктів 2 частини першої статті 3.5.1., статті 3.5.4. та підпунктів 2 частини першої статті 3.5.5. Регламенту Верховної Ради України Верховна Рада України постановляє:

Внесений народним депутатом України Козаченком О.О. проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" (щодо оподаткування нерухомого майна), реєстраційний № 5112-3 від 30.08.2005, визнати неприйнятним та відхилити.


ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Постанови Верховної Ради України "Про неприйнятність проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" (щодо оподаткування нерухомого майна)

Мною уважно вивчено внесений народним депутатом України Козаченком О.О. проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" (щодо оподаткування нерухомого майна)", реєстр. № 5112-3 від 30.08.2005.

Зазначений законопроект не може бути прийнятий Верховною Радою з таких підстав.

Законопроектом пропонується встановити нульову ставку оподаткування замість діючої ставки в 1 відсоток. Також пропонується розповсюдити пільгову ставку оподаткування (п.11.1.1. Закону) не тільки на будинки (квартири), що перебували у власності на момент набрання чинності цим Законом, а і на ті будинки (квартири), що були придбанні після набрання чинності цим Законом, а також розповсюдити зазначену норму на випадки обміну нерухомого майна, а також на інші (ніж будинок або квартира) об'єкти нерухомого майна.

Також законопроектом, пропонується виключити п.11.2. Закону, яким встановлено порядок та визначено ставки оподаткування операцій з продажу або обміну об'єкта нерухомості, набутого у власність платником податку після набрання чинності цим Законом. При цьому

По-перше, автором не надано пропозицій стосовно іншого порядку оподаткування операцій купівлі - продажу, обміну нерухомого майна.

По-друге, автор чомусь залишає поза увагою пункт 11.1.2. Закону, яким встановлюється порядок оподаткування інших об'єктів нерухомого майна (в тому числі об'єктів незавершеного будівництва). Отже, виникає неузгодженість між підпунктами 11.1.1. та 11.1.2. Закону.

Також слід зауважити, що запровадження законодавчої пропозиції зменшить надходження до бюджетів. Відповідно до пункту першого частини першої статті 48 Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та статей 64-65 Бюджетного кодексу України податок з доходів фізичних осіб зараховується до доходів місцевих бюджетів.

Статтею 103 Бюджетного кодексу України передбачено, що надання державою податкових пільг, що зменшують доходи бюджетів місцевого самоврядування на виконання власних повноважень, має супроводжуватися внесенням змін до закону про Державний бюджет України на поточний бюджетний період, що передбачають надання субвенції на компенсацію відповідних втрат доходів бюджетів місцевого самоврядування. Відповідно до ч.2 ст.27 Бюджетного кодексу України, до проектів законів, набрання чинності якими в поточному чи наступному бюджетних періодах призведе до збільшення видатків або скорочення доходів бюджету, суб'єктом законодавчої ініціативи додаються пропозиції про джерела додаткових доходів для покриття збільшення видатків. До проекту такі пропозиції не надані.

Також законопроектом пропонується дата набуття чинності закону з 1 січня 2006 року. Згідно із статтею 1 Закону України "Про систему оподаткування" зміни і доповнення до цього Закону, інших законів України про оподаткування стосовно надання пільг, зміни податків, зборів (обов'язкових платежів), механізму їх сплати вносяться до цього Закону, інших законів України про оподаткування не пізніше, ніж за шість місяців до початку нового бюджетного року і набирають чинності з початку нового бюджетного року.

Враховуючи вищевикладене, вважаю, що законопроект має бути відхилений, як неприйнятний.

Народний депутат України
Л.М.Черновецький

Новости за ноябрь
2005

напечатать страницу »